Oficjalnie: Niezrozumiały transfer na zapleczu Premier League. Najpierw szydera, potem kontrakt

3 lata temu Oficjalnie: Niezrozumiały transfer na zapleczu Premier League. Najpierw szydera, potem kontrakt
fot. Newcastle United FC

Shola Ameobi wreszcie ma powód do świętowania - znalazł bowiem nowego pracodawcę.

Kto bliżej śledzi perypetie Nigeryjczyka, ten wie, że już samo podpisanie kontraktu w jego przypadku można uznać za sukces. Tym bardziej, jeśli mowa o nie takiej słabej Championship. Największe zdziwienie budzi jednak fakt, że nowym klubem napastnika został Bolton. Tak, ten sam Bolton, w którym nie poradzili sobie kiedyś Grzegorz Rasiak i Euzebiusz Smolarek i ten sam, którego trener Neil Lennon niecały tydzień temu wyśmiał doświadczonego zawodnika. Szkoleniowiec ogłosił, że 34-latek po odbytych testach nie otrzyma propozycji umowy, bo "jest słabszy niż 37-letni Emile Heskey". 

Tymczasem dziś ekipa z siedzibą w Horwich ogłosiła na swojej stronie internetowej, że piłkarz, który spędził niemalże całą karierę w Newcastle, podpisał krótkoterminowy kontrakt, dołączając tym samym do zespołu. Ciężko stwierdzić, co zmieniło się przez kilka ostatnich dni - może jednak wspomniany Heskey stracił notowania albo jednak rosły Ameobi okazał się lepszy niż podejrzewano - w każdym razie cała transakcja w świetle zacytowanej wyżej wypowiedzi wydaje się komiczna. 

Przypomnijmy, że Ameobi poszukiwał klubu od końca czerwca, ale przez długi czas bezskutecznie. Przechodził między innymi testy w Wolves, Huddersfield i Sheffield Wednesday, ale we wszystkich tych drużynach dziękowano mu bez żalu raptem po kilku treningach.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Shola Ameobi Nigeria Bolton Wanderers FC Anglia Oficjalnie
Zobacz również
Onyekuru do Bayernu?!
2 miesiące temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.