Rooney: Ta dwójka może stać się mną i Cristiano Ronaldo

4 lata temu
Rooney: Ta dwójka może stać się mną i Cristiano Ronaldo
fot. uefa.com

Wayne Rooney wypowiedział się na temat kilku swoich kolegów z zespołu.

Zdaniem kapitana Manchesteru United, występujący na Old Trafford Memphis Depay oraz Anthony Martial mają ogromny potencjał. Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Anglii stwierdził nawet, że ten duet może stać się dla United tak samo ważny, jak niegdyś popularny "Wazza" i Cristiano Ronaldo.

- Na pewno mają wielki talent i duże możliwości. Jeśli będą się uczyć i notować takie postępy jak dotąd, to mam nadzieję, że będą w stanie grać tak, jak niegdyś ja w duecie z Cristiano. Dla zespołu byłaby to świetna wiadomość - wyznał Rooney.

- Ciągle chcą się rozwijać, a to ważna cecha u młodych piłkarzy. Nie wychodzą na boisko po to, by grać dla siebie samych i robić to, co im się podoba, ale pracują dla zespołu i słuchają poleceń trenera. Jestem pewien, że rozwiną się pod wodzą Van Gaala, który wprowadzi ich na absolutnie najwyższy światowy poziom - dodał kapitan United.

- To niesłychane, jak szybko Martial zaaklimatyzował się w Manchesterze. Nie zapominajmy, że to wciąż bardzo młody chłopak. Za to, że przybył tu ze swoją młodą rodziną i od razu zaczął tak grać, należą mu się wielkie słowa uznania - powiedział Rooney, komentując nagrodę dla najlepszego ligowego piłkarza września, którą dostał jego kolega z zespołu.

- Widać jak dobrym jest piłkarzem i do końca sezonu będzie bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny. To prawdopodobnie najszybszy gracz w całym zespole, a może i w całej lidze.

Rooney pochwalił również Chrisa Smallinga, który wyrósł na kluczową postać "Czerwonych Diabłów". Anglik nie ma wątpliwości, że jego rodak należy do najlepszych fachowców na świecie na swojej pozycji.

- Byłem pod wrażeniem jego gry w derbach. To było coś niesamowitego. Myślę, że jest jednym z trzech najlepszych stoperów na świecie. To świetny piłkarz, który wyrasta na lidera naszej formacji defensywnej. Zarówno klub, jak i reprezentacja mają z niego sporo pociechy. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będzie tak grał i pomoże nam w odnoszeniu sukcesów - zakończył Rooney.ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Wayne Mark Rooney Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Anthony Martial Memphis Depay Christopher Lloyd Smalling Anglia Portugalia Francja Holandia Manchester United FC

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/klient.dhosting.pl/transfery/transfery.info/public_html/news.php on line 529
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.