Dwaj piłkarze Górnika Zabrze z zakazami stadionowymi?

4 lata temu
Dwaj piłkarze Górnika Zabrze z zakazami stadionowymi?
fot. Górnik Zabrze

Maciej Korzym i Michał Janota mogą zostać ukarani zakazami stadionowymi.

Obaj piłkarze Górnika Zabrze, razem z Wojciechem Trochimem z GKS-u Katowice udali się na stadion Piasta Gliwice, gdzie w ostatniej kolejce Ekstraklasy dopingowali zawodników Korony Kielce. Jak dowiedziała się katowicka "Gazeta Wyborcza", miejscowa policja wyjaśnia, czy wyżej wspomniani piłkarze nie wtargnęli bezprawnie na obiekt "Piastunek".

Przypominamy, że na to spotkanie udało się 180 sympatyków "Złocisto-Krwistych", z których część weszła na stadion wejściem ewakuacyjnym i nie poddała się kontroli oraz identyfikacji. Wiadomo już, że w tej grupie znaleźli się dwaj byli gracze ekipy z województwa świętokrzyskiego i pomocnik "GieKSy". Ponadto wszyscy trzej nie widnieli na oficjalnej liście wyjazdowej zgłoszonej gliwickiemu klubowi.

- Ustalamy, czy piłkarze wtargnęli na stadion z grupą kiboli, czy też zostali wpuszczeni tam w sposób nieuprawniony przez pracowników stadionu - poinformował nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy komendy miejskiej w Gliwicach.

Jeżeli dochodzenie wykaże, że Maciej Korzym, Michał Janota i Wojciech Trochim wtargnęli na obiekt siłą, to policja będzie chciała ich ukarać zakazami stadionowymi. Byłby to zarazem pierwszy taki przypadek w Polsce, ponieważ oznaczałby on, że pod znakiem zapytania stanęłaby dalsza kariera klubowa tych zawodników, ponieważ nie mogliby oni rozgrywać meczów piłkarskich.ŹRÓDŁO
Gazeta Wyborcza (Katowice)
TAGI: Maciej Korzym Michał Janota Wojciech Trochim Górnik Zabrze GKS Katowice Korona Kielce Piast Gliwice Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.