Oficjalna lista kandydatów na szefa FIFA. Platini odrzucony

3 lata temu
Oficjalna lista kandydatów na szefa FIFA. Platini odrzucony
fot. FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej podała nazwiska pięciu kandydatów, którzy wystartują w wyborach na nowego prezydenta FIFA. Na liście nie znaleźli się Michel Platini i Musa Bility.

Do 26 października swoją działalność w strukturach piłkarskich oraz poparcie pięciu krajowych związków uzyskało siedmiu działaczy. Nie oznaczało to jednak, że zostaną oni automatycznie dopuszczeni do startu w wyborach. O tym ostatecznie miała zdecydować Komisja Wyborcza FIFA, która postanowiła skreślić z listy kandydatów Michela Platiniego i Musę Bility'ego. Warto dodać, że obaj panowie mogą zaskarżyć to postanowienie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Pierwszy z nich jest obecnie zawieszony w prawach członka FIFA za niejasności wynikające z otrzymania od Seppa Blattera dwóch milionów franków szwajcarskich (ok. 7,7 mln zł). Jeżeli do czasu wyborów sytuacja Francuza zostanie wyjaśniona, to wówczas jego kandydatura zostanie ponownie rozpatrzona. Z kolei szef Liberyjskiej Federacji Piłkarskiej nie przeszedł pomyślnie kontroli Komisji Etycznej FIFA. Dokładne przyczyny skreślenia go z listy nie podano jednak do publicznej informacji ze względów bezpieczeństwa.

Zgodnie z pojętymi decyzjami na chwilę obecną o fotel prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej ubiegają się Salman bin Ibrahim Al-Khalifa (Bahrajn), Ali ibn Husajn (Jordania), Jérôme Champagne (Francja), Tokyo Sexwale (RPA) i Gianni Infantino (Szwajcaria).

Przypominamy również, że nowy szef organizacji zostanie wybrany 26 lutego 2016 na nadzwyczajnym kongresie w Zurychu.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: FIFA Salman bin Ibrahim Al-Khalifa Ali ibn Husajn Jérôme Champagne Tokyo Sexwale Gianni Infantino Michel Platini Musa Bility Francja Szwajcaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.