Klopp i Wenger walczą o gwiazdę Bundesligi. Jest kwota, czas na przekonanie zawodnika

3 lata temu
Klopp i Wenger walczą o gwiazdę Bundesligi. Jest kwota, czas na przekonanie zawodnika
fot. Borussia Mönchengladbach

Dzisiejszy "Bild" informuje, że Jürgen Klopp, menadżer Liverpoolu, postara się o pozyskanie Granita Xhaki. Spotka się jednak z rywalizacją ze strony Arsenalu, prowadzonego przez Arsene'a Wengera.

Xhaka od 2012 roku gra w Borussii Mönchengladbach, do której trafił z FC Basel za około 8,5 miliona euro. 23-latek zalicza kolejny bardzo dobry sezon, wzbudzając zainteresowanie bogatszych klubów, przede wszystkim z Premier League.

Środkowy pomocnik w trwającej kampanii Bundesligi rozegrał 11 spotkań, strzelając trzy bramki. Jest także ważnym elementem kadry Szwajcarii, która pewnie awansowała na Mistrzostwa Europy we Francji, w grupie eliminacyjnej ustępując jedynie Anglii.

Xhaka ma długą umowę z Borussią, bo aż do 30 czerwca 2019 roku. Transfer ułatwia jednak klauzula kwoty odstępnego - według niemieckich dziennikarzy wynosząca około 30 milonów euro.

Bardziej przekonani do zakupu są w tym momencie "The Reds", którzy będą chcieli złożyć ofertę zbliżoną do 28 milionów euro już w styczniowym oknie transferowym. Trudno jednak spodziewać się, by niemiecki klub pozbywał się gwiazdy zimą, transfer ze względu na zbliżający się turniej nie wydaje się w interesie zawodnika. Dużo bardziej prawdopodobne jest ponowienie zainteresowania latem 2015 roku. Wówczas jednak, o ile zawodnik dobrze spisze się podczas EURO, do rywalizacji włączyć mogą się inne kluby poza Arsenalem.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Granit Xhaka Borussia Mönchengladbach Arsenal FC Liverpool FC Anglia Szwajcaria Niemcy
Zobacz również
Koniec sezonu dla Bellerína
3 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.