Van Gaal: Zapłaciłem za piłkarza z własnej kieszeni!

4 lata temu
Van Gaal: Zapłaciłem za piłkarza z własnej kieszeni!

Louis van Gaal ujawnił, że w czasach gdy był trenerem Ajaksu, sam opłacił transfer jednego z piłkarzy.

Holenderski trener pracował w Amsterdamie przez 6 lat i był to znakomity okres w historii klubu. Pod wodzą obecnego szkoleniowca Manchesteru United, Ajax trzykrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, a także triumfował w Lidze Mistrzów.

Pomimo sukcesów, holenderski klub miał poważne problemy finansowe. Z tego powodu Van Gaal musiał sięgnąć do drużyn młodzieżowych, z których przesunął do pierwszego zespołu takich zawodników jak Edgar Davids, Patrick Kluivert, Clarence Seedorf czy Edwin van der Sar. Trener wyszukiwał też piłkarzy z zagranicy, a za transfer jednego z nich zapłacił sam.

- Nie mieliśmy wielu pieniędzy, byliśmy bankrutami, więc musiałem zwrócić się ku młodzieży - tłumaczył Van Gaal.

- Obserwowaliśmy fińskiego piłkarza, Jariego Litmanena, którego kupiliśmy za 10 tysięcy funtów. Sprowadziliśmy też Finidiego George'a, reprezentanta Nigerii. Kosztował 3 tysiące i opłaciłem jego transfer z własnej kieszeni! Później ściągnęliśmy też Marca Overmarsa.

- Jednak z tamtego zespołu najlepiej pamięta się takie nazwiska jak Seedorf, Kluivert, Michael Reiziger. Wygrywaliśmy wszystko, grając bardzo ofensywną piłkę. Nie wspominam o tym zbyt często, bo pan Scholes byłby bardzo zły! - zakończył 64-latek, nawiązując do legendy United, która wielokrotnie krytykowała go za zbyt asekuracyjną grę.ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Louis van Gaal Manchester United FC Ajax Amsterdam Finidi George Holandia Anglia Nigeria Trenerzy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1119 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.