Specjalne środki ostrożności wokół El Clásico

4 lata temu
Specjalne środki ostrożności wokół El Clásico
fot. Hector Blanco de Frutos | Wikipedia

Hiszpanie podejmują środki, by zapewnić bezpieczeństwo kibiców podczas meczu Realu Madryt z Barceloną.

Ataki terrorystyczne z Paryża oraz alarm w Hanowerze przypomniały o groźbie ataków na inne stadiony piłkarskie. Organizatorzy El Clasico zdają sobie sprawę z rangi wydarzenia i chcą zrobić wszystko co w ich mocy, by kibice mogli czuć się bezpiecznie. Jak przyznaje minister spraw wewnętrznych Hiszpanii, przełożenie meczu nie jest w ogóle brane pod uwagę.

- Na ten moment nie planujemy przełożenia spotkania. W żadnym wypadku. Z wiadomych przyczyn wzmocniliśmy uwagę ochrony - w event będzie zaangażowanych więcej służb bezpieczeństwa, które będą uważnie kontrolować wydarzenia na stadionie oraz poza nim. Apeluję o spokój, aczkolwiek rozumiem wszelkie obawy - powiedział dla "Marki" Jorge Fernández Diaz.

Dziś popołudniu spotkała się specjalna komisja przeciw przemocy, która określiła spotkanie "Los Blancos" z "Blaugraną" mianem meczu podwyższonego ryzyka. Podkreśla przy tym jednak, że zostanie on rozegrany w normalny sposób.

"Marca" podaje także, jakie środki planuje podjąć policja w celu zniwelowania ryzyka kolejnego ataku terrorystów.

Na kilka dni przed meczem, wokół stadionu pojawi się więcej patroli policyjnych, a samochody, które będą parkować w okolicach Santiago Bernabéu będą uważnie obserwowane. Psy tropiące będą szukać śladów materiałów wybuchowych, a odpowiednie służby sprawdzą, czy nie ma żadnego zagrożenia w ściekach wokół obiektu. Szczególnej kontroli zostaną poddane także osoby, które przed meczem będą wchodzić na stadion.

W dniu meczu, policja zamierza uformować trzy pierścienie wokół Estadio Santiago Bernabéu, w których funkcjonariusze będą pilnować, by w pobliże stadionu nie weszła żadna osoba nie posiadająca biletu i żeby każdy został wylegitymowany. Do tego przy wejściach tradycyjnie staną ochroniarze, którzy będą przeszukiwać torby i plecaki.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.