Cristiano i Messi. Kto i jak jest najczęściej wyszukiwany w Google?

4 lata temu
Cristiano i Messi. Kto i jak jest najczęściej wyszukiwany w Google?

Dziennik "Marca" przeanalizował popularność dwóch najlepszych piłkarzy świata pod kątem wyszukiwania informacji na ich temat w sieci.

Cristiano Ronaldo i Leo Messi to bez wątpienia najlepsi, a co za tym idzie, najpopularniejsi piłkarze na świecie. Kibice na całym globie są głodni informacji o wybitnych futbolistach i niemal codziennie wyszukują najświeższych wiadomości na ich temat. Zwykle korzystają przy tym z wyszukiwarki Google.

Dziennikarze "Marki" postanowili przyjrzeć się, którego z piłkarzy "googluje" się częściej oraz jakiego rodzaju treści poszukują internauci. Ustalono, że w Hiszpanii większym zainteresowaniem cieszy się Cristiano Ronaldo. W kraju, w którym obydwaj piłkarze występują na co dzień, nazwisko Portugalczyka jest wyszukiwane o 10% częściej niż Messiego.

Co ciekawe, gwiazda Realu Madryt ma przewagę nad swoim rywalem także w Ameryce Południowej. Argentyńczyk jest popularniejszy jedynie w swojej ojczyźnie, a także w Surinamie i Wenezueli. Messi wygrywa za to w Afryce. Jeśli chodzi o inne państwa, sława piłkarzy rozkłada się dosyć równomiernie. Przykładem takiego kraju jest Rosja, gdzie nazwisko Messiego wpisywane jest w wyszukiwarkę tylko nieznacznie częściej niż Ronaldo.

A jakich wiadomości najczęściej poszukują internauci? Jeśli chodzi o zawodnika Barcelony, to w czołówce plasują się plotki łączące go z transferem do Chelsea, a także informacje o filmie opowiadającym o jego życiu oraz pytania o wzrost. Najpopularniejsze hasła z Portugalczykiem w roli głównej to z kolei "Ronaldo obrazy", "Cristiano Ronaldo 2014" i zapytania o obuwie sportowe 30-latka.

Warto zwrócić uwagę na ważny szczegół w analizie "Marki". Hiszpańscy dziennikarze zajęli się jedynie hasłami wpisywanymi do wyszukiwarki w ich ojczystym języku. Niewykluczone zatem, że gdyby wziąć pod uwagę wpisy w języku angielskim, wyniki byłby zupełnie inne.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.