Xavi: Z ogromną uwagą śledzę wyniki tego klubu

3 lata temu Xavi: Z ogromną uwagą śledzę wyniki tego klubu
fot. Wikipedia

Xavi przyznał, że interesuje się meczami Middlesbrough.

Hiszpański pomocnik, grający obecnie w katarskim Al-Sadd, przygląda się poczynaniom klubu z Championship ze względu na menedżera Aitora Karankę. Były zawodnik Realu Madryt pracuje w angielskim zespole od 2013 roku, kiedy to odszedł ze stanowiska asystenta trenera "Królewskich". W tym sezonie "Boro"uznaje się za jednego z faworytów do awansu, obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Legenda Barcelony jest pełna podziwu dla pracy baskijskiego szkoleniowca, a także wyraża podziw dla kibiców innych angielskich klubów.

- Śledzę wyniki Middlesbrough, ponieważ prowadzi go Aitor Karanka - jeden z najbardziej utalentowanych technicznie pomocników, jakich znam. Niedawno spotkałem Anglika, mającego na sobie koszulkę Barcy, ale zapytałem go, komu kibicuje w swojej ojczyźnie. Odpowiedział, że Sheffield United. Znam ten zespół, oni mają 20 tysięcy kibiców na meczach trzeciej ligi. To niewiarygodne, ale tak jest właśnie w Anglii. Oglądałem niektóre spotkania Charltonu - stadion był zapełniony do ostatniego miejsca, to niesamowite. To nie to co w Katalonii - na meczach pomiędzy Olot a Reus, na trybunach było kilka osób i rodziny graczy - stwierdził Xavi.

133-krotny reprezentant Hiszpanii w tym roku, po 17 latach występów w pierwszej drużynie "Blaugrany", przeniósł się do katarskiego Al-Sadd. Poza występami w klubie, odbywa też szkolenie trenerskie.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Xavier Hernández Creus Al Sadd Middlesbrough FC Hiszpania Katar Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.