Oficjalnie: Były piłkarz Manchesteru United w Lechii

3 lata temu Oficjalnie: Były piłkarz Manchesteru United w Lechii
fot. Wikipedia

Vanja Milinković-Savić został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Utalentowany serbski golkiper podpisał kontrakt z "Biało-Zielonymi", który zacznie obowiązywać od początku stycznia 2016 roku. Nie ujawniono jednak, na jak długo Milinković-Savić związał się z polskim zespołem.

- Znam kilku bałkańskich piłkarzy, którzy grają w gdańskim klubie – Miloša Krasicia, Aleksandara Kovačevicia i Mario Maločę. Liczę, że dzięki ich pomocy szybko zaaklimatyzuję się w mojej nowej drużynie. Chciałbym jak najszybciej wywalczyć sobie stałe miejsce w bramce Lechii, do czego będę dążył już od pierwszego treningu – powiedział 18-latek.

Vanja pochodzi ze sportowej rodziny i razem ze swoim bratem Sergejem rozpoczynał karierę w FK Vojvodina Nowy Sad. Obaj dzięki dobrym występom w tym zespole oraz młodzieżowej reprezentacji swojego kraju zwrócili na siebie uwagę skautów i dość szybko podpisali korzystne dla siebie umowy z zagranicznymi klubami.  Drugi z nich przeniósł się do Genku i zaledwie po roku gry w tej ekipie za dziewięć milionów euro został sprzedany do Lazio. Z kolei młody bramkarz związał się pięcioletnim kontraktem z Manchesterem United i od razu powędrował na wypożyczenie do swojej byłej drużyny.

Po zakończeniu minionych rozgrywek 18-latek miał wrócić do "Czerwonych Diabłów", ale nie uzyskał pozwolenia na pracę w Anglii oraz nie znaleziono mu też klubu, do którego mógłby trafić na zasadzie wypożyczenia, dlatego kilkanaście dni temu postanowił zakończyć swoją przygodę z ekipą z Old Trafford.

Milinković-Savić w swojej dość krótkiej karierze zdołał w poprzednim sezonie rozegrać 19 spotkań w barwach Vojovodiny, w których siedmiokrotnie zachował czyste konto.

Warto również wspomnieć, że nowy nabytek Lechii Gdańsk znajdował się w kadrze młodzieżowej reprezentacji Serbii, która w czerwcu sięgnęła po Mistrzostwo Świata do lat 20 na turnieju w Nowej Zelandii.ŹRÓDŁO
Lechia Gdańsk
TAGI: Oficjalnie Vanja Milinković-Savić Lechia Gdańsk Manchester United FC FK Vojvodina Nowy Sad Serbia Polska Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.