Plany transferowe Jagiellonii

4 lata temu
Plany transferowe Jagiellonii
fot. FotoPyk

Jagiellonia Białystok planuje dokonać kilku transferów w zimowym oknie.

Po bardzo udanym poprzednim sezonie, zakończonym zajęciem trzeciego miejsca w tabeli, obecna dyspozycja drużyny Michała Probierza jest daleka od oczekiwań zarówno władz klubu, jak i kibiców. Po 16. kolejkach zespół z Białegostoku zajmuje dopiero 13. lokate w lidze. To oznacza, że w nachodzącym oknie "Jaga" będzie bardzo aktywna na rynku transferowym.

Głównym celem Probierza jest zakup środkowego i prawego obrońcy oraz napastnika. Po odejściu Michała Pazdana do Legii Warszawa defensywa zespołu z Podlasia zaczęła popełniać coraz więcej błędów. Podstawowej parze stoperów, którą stanowią Sebastian Madera i Igors Tarasovs, brakuje wartościowego zmiennika - Madera rozegrał w tym sezonie aż 15 meczów w pełnym wymiarze czasowym. 

Niemal pewne jest też pozyskanie prawego obrońcy. Grający dotychczas na tej pozycji Filip Modelski został zesłany do rezerw ze względu na odmowę podpisania nowego kontraktu i najprawdopodobniej już zimą opuści podlaską drużynę. Jednym z kandydatów na zastąpienie 23-latka jest Słowak Peter Cögley.

Szkoleniowiec "Jagi" liczy też na zakup wartościowego atakującego. Kompletnym zawodem okazało się pozyskanie Alvarinho, który gra słabo nawet w trzecioligowych rezerwach. Poniżej oczekiwań spisują się też Piotr Grzelczak, Karol Świderski i Łukasz Sekulski. Według "Przeglądu Sportowego", jedną z opcji na wzmocnienie ataku byłoby wypożyczenie Patryka Tuszyńskiego, który latem przeszedł do Rizesporu i jak dotąd nie stał się podstawowym napastnikiem tureckiej drużyny. Agent zawodnika przyznał jednak, że póki co priorytetem dla jego klienta jest walka o skład w obecnym zespole.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.