Reforma Premier League, która pomoże angielskiej reprezentacji? Padł rewolucyjny pomysł!

3 lata temu
Reforma Premier League, która pomoże angielskiej reprezentacji? Padł rewolucyjny pomysł!
fot. Premier League

20 drużyn w Premier League to standard, który jednak może zostać zmieniony.

Przewodniczący Angielskiej Federacji Piłkarski zamierza przedyskutować pomysł zmniejszenia liczby drużyn w najbardziej popularnych rozgrywkach świata na świecie. Ma to pomóc kadrze narodowej, która od 1996 roku, czyli od Mistrzów Europy na własnym terenie, nie grała w półfinale żadnej wielkiej imprezy.

Greg Dyke o swoim nowatorskim pomyśle opowiedział na łamach "The Times". Zapowiedział, że spotka się z Richardem Scudamorem, który pełni funkcję dyrektora naczelnego Premier League, by wspólnie omówić cały projekt. Jego ewentualna realizacja wprowadziłaby także zmiany w niższych ligach.

Szansę na wprowadzenie idei w życie wydają się małe, ze względu na prawdopodobny sprzeciw zespołów, zarówno z elity, jak i spoza niej. Bycie w najwyższej klasie rozgrywkowej to bowiem niepowtarzalna szansa na ogromne pieniądze z tytułu praw telewizyjnych. Mniej drużyn oznacza, że dostanie się do "finansowego raju" będzie trudniejsze. Podobnie, jak utrzymanie się w nim.

Niemniej, 18-zespołowa Premier League miałby dać zawodnikom grającym w niej więcej odpoczynku. Od dawna mówi się, że przyczyną braku wyników reprezentacji Anglii jest zmęczenie, które przynosi konkurencyjność rodzimej ligi. Wiadomo bowiem, że "Synowie Albionu" w zdecydowanej większości grają w swojej ojczyźnie.

Warto przypomnieć, że niegdyś angielska ekstraklasa liczyła 22 ekipy, ale w 1995 roku przeprowadzono reformę, która wprowadziła aktualny stan.ŹRÓDŁO
The Times
TAGI: Premier League Anglia
Zobacz również
Trzeci Polak w Leeds United?!
5 godzin temu  
0
Koniec sezonu dla Bellerína
6 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.