Gwałtowny wzrost wypłat dla agentów w Premier League. Wielkie liczby!

3 lata temu
Gwałtowny wzrost wypłat dla agentów w Premier League. Wielkie liczby!
fot. Wikipedia

Czołowe angielskie kluby w okresie od października 2014 roku do września 2015 roku przeznaczyły 130 milionów funtów na opłaty dla agentów piłkarskich.

Tym samym zespoły z Premier League wydały na pośredników przy realizacji transferów, wypożyczeń czy nowych umów poszczególnych zawodników o 15 milionów funtów więcej w porównaniu do poprzedniego zestawienia.

W obecnym najwięcej, bo aż 14,3 miliona funtów na agentów przeznaczył Liverpool. Tuż za "The Reds" uplasowały się dwa kluby z Manchesteru (United - 13,8 mln funtów, City - 12,4 mln funtów). Ponad 10 milionów funtów na pełnomocników piłkarzy wydały jeszcze dwie ekipy - Chelsea i Arsenal (11,9 mln funtów). Z kolei na przeciwległym biegunie znajduje się Watford, który przesłał na konta pośredników zawodników tylko 1,6 miliona funtów.

W sumie na wcześniej wspomnianą kwotę 130 milionów funtów złożyło się 1287 transakcji, które dotyczyły zakupu piłkarzy, wypożyczeń oraz podpisywania nowych umów.

Warto również dodać, że w niższych klasach rozgrywkowych w Anglii agenci także potrafią zarobić. Nie są to aż tak horrendalnie wysokie kwoty jak w Premier League, ponieważ w tym samym okresie kluby z Championship wydały na pełnomocników piłkarzy 26,1 miliona funtów (najwięcej Cardiff  - 2,8 mln funtów; Fulham 2,7 mln funtów; QPR i Reading po 2,3 mln funtów). Z kolei w League One tylko 2,1 miliona funtów i w League Two milion funtów.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Anglia Liverpool FC Manchester City FC Manchester United FC Chelsea FC Arsenal FC Tottenham Hotspur FC Stoke City FC Southampton FC Newcastle United
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.