Ancelotti: Nie należy wykluczyć takiego scenariusza

3 lata temu
Ancelotti: Nie należy wykluczyć takiego scenariusza
fot. Mohan (www.dohastadiumplusqatar.com)

Carlo Ancelotti zasugerował, że może poczekać na posadę szkoleniowca w Manchesterze United.

Włoch bardzo chętnie rozmawia z mediami, sam też często bywa bohaterem wielu pogłosek, z racji niepewnych stanowisk w kilku czołowych europejskich klubach. Doświadczony szkoleniowiec na ławkę trenerską powróci jednak dopiero po zakończeniu obecnego sezonu, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi założeniami.

Niedawno pojawiła się informacja, wedle której Manchester United miał rozpocząć rozmowy z 56-latkiem, by zabezpieczyć swoją przyszłość po odejściu Louisa van Gaala. Oczekuje się, że Holender wypełni kontrakt ważny do 30 czerwca 2017 roku, a następnie przejdzie na emeryturę. 

Taki stan rzecz oznacza, że Ancelotti chcąc objąć stery na Old Trafford musiałby przedłużyć swój urlop. Choć dotychczas takie rozwiązanie wydawało się wątpliwe, dzisiejsza rozmowa z "The Independent" napawa działaczy "Czerwonych Diabłów" dużym optymizmem.

- Jeśli nie przekona mnie żaden projekt, mogę czekać dalej. Nie czuję się źle z tak dużą ilością wolnego czasu. Oglądam mecze, wędkuję. Planuję wrócić do zawodu latem, nie w środku sezonu, ale nie czuję ciśnienia - powiedział Ancelotti.

- Prowadzenie Manchesteru United byłoby fantastyczne. Któż by o tym nie marzył? Nie wykluczajmy niczego, bo najważniejszy dla mojej decyzji jest projekt, choć naturalnie klub musi być konkurencyjny - dodał.

- Nie mam szczególnych preferencji, ale pamiętam niesamowitą atmosferę w Premier League. I to zwłaszcza dla niej chciałbym tam bardzo wrócić - zakończył.ŹRÓDŁO
Independent
TAGI: Carlo Ancelotti Włochy Manchester United FC Anglia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.