Plan Bayernu na zastąpienie Alonso. Wielki transfer wewnątrz Bundesligi?

4 lata temu
Plan Bayernu na zastąpienie Alonso. Wielki transfer wewnątrz Bundesligi?
fot. Bayern

Bayern dba o swoje interesy i jest przygotowany na wypadek odejścia Xabiego Alonso.

Przyszłość Hiszpana na Allianz Arena to duża niewiadoma, niewykluczone że pomocnik uzależnia ją od tego, czy Pep Guardiola przedłuży swój kontrakt. Jeśli Katalończyk zasypywany ofertami z Premier League zdecyduje się zmienić otoczenie, wówczas 34-latek może obrać podobną ścieżkę w obawie o miejsce w składzie.

Bawarczycy są przygotowani na taki rozwój sytuacji, bowiem już kilka miesięcy temu nawiązano stały kontakt z agentem Granita Xhaki. Szwajcar to wyróżniająca się postać całej Bundesligi, a także kluczowy piłkarz Borussii Mönchengladbach, tej która w ostatniej kolejce w znakomitym stylu ograła mistrza Niemiec.

"Bild" informuje, że zainteresowanie monachijczyków jest konkretne i niepodważalne, ale dotąd nie podejmowano żadnych działań ze względu na brak konieczności sprowadzania kolejnego pomocnika. Mimo że polityka osłabiania ligowych rywali to sztandarowy punkt strategii Bayernu.

W obliczu potencjalnej transakcji niezwykle ciekawą kwestię stanowi klauzula odejścia w kontrakcie 23-latka. Jeśli aktualny lider zdecyduje się na transfer tego lata (według przedstawionych przez "Bild" planów), musi się liczyć z wysokimi kosztami, bowiem Borussia ma zażądać 35-40 milionów euro. Natomiast gdyby do kupienia Xhaki miało dojść latem 2017 roku, wówczas wystarczy zapłacić 25 milionów, zgodnie z zapisami w umowie zawodnika.ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: Bayern Monachium Niemcy Borussia Mönchengladbach Granit Xhaka Szwajcaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.