Kibic domaga się zwolnienia Van Gaala. Idealnie podsumował aktualną sytuację United!

3 lata temu
Kibic domaga się zwolnienia Van Gaala. Idealnie podsumował aktualną sytuację United!
fot. Wikipedia

Fan Manchesteru United napisał list do jego władz, domagając się zwolnienia Louisa van Gaala

Ostatnia porażka "Czerwonych Diabłów" z VfL Wolfsburg sprawiła, że "Czerwone Diabły" odpadły z rozgrywek Ligi Mistrzów. Jeden ze sfrustrowanych tych faktem kibiców postanowił napisać list do dyrektora sportowego klubu Eda Woodwarda i Richarda Arnolda. 

Joe Sillett w swoim tekście krytykuje przede wszystkim menedżera Louisa van Gaala.  Obwinia go za szereg złych decyzji, zarówno tych dotyczących taktyki, jak i działań na rynku transferowym. Wyraża również przekonanie, że władze United powinny rozważyć dymisję Holendra, gdyż stracił on poparcie kibiców.

"Drogi Edzie i Richardzie,

Manchester United jako firma ma obowiązki wobec wszystkich z nim związanych, od sponsorów do zawodników, jednak największa odpowiedzialność klubu wiąże się z jego sympatykami; należy zapewniać im radość i prezentować odpowiednie wartości w podziękowaniu za pieniądze, jakie każdy kibic ciężko zarobił, by wspierać klub.

W materiałach korporacyjnych na temat klubu często możemy spotkać sformułowanie "największy klub na świecie". Manchester United powinien rywalizować z Barceloną, Realem Madryt, Bayernem Monachium czy Juventusem. Wczoraj musiał wygrać mecz z VfL Wolfsburg. Wystawiona w nim jedenastka to wynik podejmowania fatalnych decyzji dotyczących transferów. Pod koniec spotkania zawodnicy wyglądali jak zespół grający w Capital One Cup niż kolektyw, który walczy o wejście do 1/8 finału najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.

Po prostu, obecny menedżer Louis Van Gaal dokonał wielu bardzo złych decyzji dotyczących sprzedaży pewnych zawodników, których nie udało się odpowiednio zastąpić. Ostatni mecz jest najlepszym przykładem tych błędów. Styl narzucony przez van Gaala ma niewielu zwolenników wśród moich kolegów - fanów Manchesteru United. W tym klubie od zawsze panowała tradycja gry ofensywnej, dającej rozrywkę.

Proszę was obu, byście omówili tę sytuację z innymi członkami zarządu. Jestem pewien, że słowa mojego listu będą udostępniane przez większość fanów Manchesteru na całym świecie.

Z najlepszymi życzeniami,

Joe Sillett"


ŹRÓDŁO
101 Great Goals
TAGI: Louis van Gaal Manchester United FC Holandia Anglia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.