Oficjalnie: Schaaf trenerem Hannoveru

3 lata temu
Oficjalnie: Schaaf trenerem Hannoveru
fot. Wikipedia

Thomas Schaaf został nowym szkoleniowcem Hannoveru 96.

Włodarze "Die Roten" po tym, jak Michael Frontzeck podał się do dymisji rozpoczęli gorączkowe poszukiwania nowego trenera, który rozpocząłby pracę w klubie już od początku przygotowań do drugiej części sezonu.

Z grona wielu potencjalnych szkoleniowców misji uratowania Hannoveru przed spadkiem podjął się Thomas Schaaf i związał się z zespołem kontraktem, który będzie obowiązywał do czerwca 2017 roku.

- Od samego początku rozmów czułem, że Thomas to odpowiednia osoba do wykonania powierzonego mu zadania. Jego wieloletnie doświadczenie, dotychczasowa kariera okraszona sukcesami odnoszonymi w Bundeslidze przemawiały za nim - powiedział Martin Bader, dyrektor sportowy "Die Roten".

- Mam za sobą udane negocjacje z kierownictwem. Zdaję sobie sprawę z powagi obecnej sytuacji zespołu. Mimo to, cieszę się na czekające mnie wyzwanie. Wspólnie z drużyną zrobimy wszystko, by utrzymać się w pierwszej lidze - dodał Schaaf.

Przypominamy, że 54-latek przez większą część swojej kariery trenerskiej prowadził Werder Brema, z którym wygrał, między innymi mistrzostwo Niemiec (2003/04) i trzykrotnie Puchar Niemiec (1999, 2004, 2009) oraz awansował do ostatniego w historii finału Pucharu UEFA w 2009 roku (porażka z Szachtarem Donieck 1:2).

Warto także dodać, że zadowoleni z zatrudnienia Schaafa w Hannoverze są działacze Eintrachtu Frankfurt. Doświadczony szkoleniowiec w minionym sezonie pracował w ekipie popularnych "Die Adler", ale po zakończeniu rozgrywek zdecydował się rozstać z tym klubem i zapewnił sobie jednocześnie wypłacanie należnego wynagrodzenia do końca kontraktu, a ten miał obowiązywać do czerwca 2016 roku. Teraz jednak, gdy 54-latek znalazł nowy klub, to ekipa z Commerzbank-Arena nie musi mu dalej płacić i według nieoficjalnych informacji, zaoszczędzi na tym aż 600 tysięcy euro.ŹRÓDŁO
Hannover 96 | Kicker
TAGI: Oficjalnie Thomas Schaaf Hannover 96 Niemcy Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.