Noworoczne rady i przewidywania Mino Raioli

4 lata temu
Noworoczne rady i przewidywania Mino Raioli
fot. Sport

Znany agent piłkarski, Mino Raiola, podzielił się swoimi przypuszczeniami transferowymi na Nowy Rok.

Raiola, który jest agentem między innymi Paula Pogby, zaczął swój wywód od komentarza na temat pomocnika Juventusu. Jego zdaniem Francuz świetnie czuje się w Turynie i nie będzie chciał odchodzić za wszelką cenę.

- "Juve" dokonało nie lada wyczynu zatrzymując Paula latem. Świetny interes zrobiło też Monaco, bo Manchester United sporo przepłacił, dając 80 milionów euro za Martiala.

- Jakie są szanse na to, że Pogba zostanie w Turynie? Jeszcze nie wiemy. Paul zdecyduje, gdy zobaczy oferty oraz na podstawie tego, co czuje. Tak było również ubiegłego lata.

- Zawodnik jest coraz lepszy, a zatem jego cena rośnie, więc wydaje mi się, że 100 milionów euro nie wystarczy. To zależy od prezesa Agnellego - mówi Raiola.

- Pomiędzy Pogbą a Juventusem istnieje potężna więź, a Paul to osoba, która kieruje się sercem. Czuł, że to jeszcze nie był właściwy moment na transfer i okazało się, że miał rację. Został w "Juve" i pomógł im przezwyciężyć trudności z początku sezonu, choć fani byli dla niego bardzo niesprawiedliwi. Niejeden by się załamał, ale nie on. Paula nie dotykały obelgi kibiców, ale mnie owszem. Nie będą one jednak miały wpływu na nasze przyszłe decyzje. Nie jesteśmy dziećmi, nie szukamy zemsty - zapewnił Włoch.

- Nie dostawałem dużo zapytań o Pogbę, bo niewielu na niego stać. Jest jak limitowana edycja Ferrari. Czy Barcelona to faworyt? Nie, ta pozycja zarezerwowana jest dla Juventusu.

Raiola wypowiedział się też na temat Złotej Piłki. Jego zdaniem to konkurs bez większego znaczenia.

- Nie jest to prawdziwa nagroda, w innym wypadku Zlatan Ibrahimović wygrałby ją co najmniej raz, bo przez dekadę był najlepszym napastnikiem świata. Udowadniał swoją wartość wszędzie tam, gdzie grał, podczas gdy Messi i Ronaldo grali w tych samych, topowych zespołach, otoczeni przez najlepszych - tłumaczy Raiola.

Agent odniósł się też do sytuacji Simone Zazy, który ma ofertę z West Hamu.

- Na jego miejscu zostałbym w Juventusie i zaczął grać częściej, drużyna musi w niego uwierzyć. Sekretem wszystkich najlepszych "dziewiątek" jest sprawienie, żeby koledzy w ciebie uwierzyli, żaden trener tego nie zmieni.

Raiola podzielił się też swoimi przewidywaniami na przyszły rok.

- Myślę, że Morata trafi do Realu. Oscar ma 30% szans na transfer do Juventusu, zaś Henrikh Mkhitaryan - 50%. "Juve" zwycięży w Serie A, bo są najsilniejszym zespołem, aczkolwiek bardzo imponują mi Paulo Sousa, Maurizio Sarri oraz Sinisa Mihajlović. Z kolei Inter Roberto Manciniego przypomina mi drużynę, którą mieli, gdy grał tam "Ibra" - kończy agent.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.