Gwiazda Stoke odrzuca ofertę nowego kontraktu!

3 lata temu
Gwiazda Stoke odrzuca ofertę nowego kontraktu!
fot. Wikipedia

Marko Arnautović odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu ze Stoke.

26-letni snajper jest w aktualnym sezonie w wybornej formie. Austriak to najskuteczniejszy zawodnik swojego zespołu, a wraz z Xherdanem Shaqirim i Bojan Krkićem tworzy doskonale zgrany ofensywny tercet. "Garncarze" są z niego bardzo zadowoleni i chcieliby związać się z nim na dłużej.

Arnautović odrzucił jednak pierwszą ofertę nowego kontraktu. Jego obecna umowa wygasa za niecałe półtora roku, więc władze Stoke wolałyby uregulować sprawy związane z przyszłością napastnika. Ten jednak zamierza wykorzystać swoją dobrą formę i dyktuje warunki w negocjacjach.

W tej chwili najlepiej opłacanym zawodnikiem Stoke jest Shaqiri. Szwajcar zarabia 70 tysięcy funtów tygodniowo, ale Arnautović liczy na znacznie wyższą pensję. Stoke wierzy, że w końcu osiągnie porozumienie z piłkarzem, ale najpierw będzie on musiał obniżyć swoje żądania.

Jego klubowy menadżer nie ukrywa, że zależy mu na utrzymaniu Austriaka w składzie.

- Rozmawialiśmy z Marko i sytuacja jest rozwojowa. Przyglądamy się naszej kadrze i zastanawiamy się, komu chcemy zaoferować nowe umowy. Marko jest jednym z tych zawodników, z którymi pragniemy związać się na dłużej, choć zajmuje to trochę więcej czasu - mówi Mark Hughes.

- Naszym zamiarem jest, w miarę możliwości, utrzymanie dobrych piłkarzy w składzie - podkreśla Walijczyk.

Na rozwiązanie sprawy z Arnautoviciem w roli głównej, Stoke ma czas do końca sezonu. Jeżeli do tej pory strony nie osiągną porozumienia, klub prawdopodobnie będzie musiał zdecydować się na sprzedaż piłkarza. W innym przypadku Anglikom nie uda się zarobić na sprzedaży napastnika.

Przy okazji przypominamy tekst o tym, jak Arnautović został kierownikiem pressingu Stoke - http://transfery.info/84080,jak-arnautovic-zostal-kierownikiem-pressingu-stoke.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Marko Arnautović Stoke City FC Austria Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.