Zaskakujący faworyt na nowego trenera Lechii!

3 lata temu
Zaskakujący faworyt na nowego trenera Lechii!
fot. Wikipedia

Już dziś poznamy nazwisko nowego szkoleniowca Lechii Gdańsk. Faworytem do objęcia posady jest Piotr Nowak.

Piłkarze Lechii jutro rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, a dziś klub ogłosi nazwisko nowego trenera biało-zielonych. Według "Przeglądu Sportowego", faworytem do objęcia posady jest Piotr Nowak, znany ze swojej pracy za oceanem. Były piłkarz m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Widzewa Łódż, TSV 1860 Monachium i Chicago Fire prowadził w swojej karierze DC United, młodzieżową reprezentację USA i Philadelphię Union. Z pierwszym klubem wywalczył tytuł mistrzowski.

Po zwolnieniu Thomasa von Heesena od ludzi związanych z gdańskim klubem można było usłyszeć zapewnienia, że nowym szkoleniowcem zespołu na pewno zostanie Polak. - Chciałbym, aby Lechię prowadził Polak. W dodatku by był to trener, który znajdzie wspólny język z piłkarzami. Najlepiej gdyby znał realia polskiej ekstraklasy - mówił po zwolnieniu Niemca Marek Jóźwiak, menedżer pierwszej drużyny i szef skautingu Lechii.

Początkowo 51-letni trener nie był faworytem do objęcia biało-zielonych. Wyżej stały akcje Macieja Skorży i Dariusza Wdowczyka. Z gdańskim zespołem łączeni byli również Franciszek Smuda, Ryszard Tarasiewicz i Marcin Kaczmarek. Dwóch ostatnich ma stałe kontrakty ze swoimi obecnymi klubami i konkretne cele do wywalczenia w trwającym sezonie 1. ligi. Z kolei kandydatura Skorży nie spodobała się właścicielom Lechii, bo były opiekun Legii Warszawa, Lecha Poznań i Wisły Kraków chciał ściągnąć ze sobą do Trójmiasta cały swój sztab.

Na dzień dzisiejszy to Piotr Nowak jest na czele wyścigu o trenerski fotel Lechii, a jedyną przeszkodą może być licencja 51-letniego szkoleniowca. Właściciele biało-zielonych nie chcą, aby powtórzyła się sytuacja Roberta Warzychy z Górnika Zabrze. Były opiekun DC United podkreślał, że posiada licencję UEFA Pro, potrzebną do prowadzenia klubu w Ekstraklasie.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Lechia Gdańsk Ekstraklasa Polska Piotr Nowak Maciej Skorża Franciszek Smuda Ryszard Tarasiewicz Trenerzy
Zobacz również
Mączyński blisko nowego klubu?!
16 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.