Miasto uratuje Dolcan?

4 lata temu
Miasto uratuje Dolcan?

Dolcan Ząbki czeka na decyzję miasta, które ma wspomóc I-ligowy klub w trudnej sytuacji finansowanej. Bez tego drużyna Dariusza Dźwigały może nie przystąpić do rundy wiosennej.

Czwartkowy wieczór będzie emocjonujący dla wszystkich sympatyków podwarszawskiego klubu. Jeszcze dziś po spotkaniu właściciela klubu Sławomira Dolińskiego z urzędnikami miejskimi powinny rozstrzygnąć się dalsze losy Dolcanu. Firma przeżywająca poważne tarapaty finansowe nie jest w stanie dłużej utrzymywać klubu z Ząbek i liczy na pomoc miasta. Bez pomocy ratusza drużyna prowadzona przez Dariusza Dźwigałę w ogóle nie przystąpi do rundy wiosennej. 

Wycofanie się sponsora wpłynie na wysokość kontraktów, które po dofinansowaniu z budżetu nie będą satysfakcjonowały największych gwiazd zespołu. W związku z tym ważni zawodnicy już znaleźli sobie nowe zespoły (Antonio Calderón przeniósł się na Gibraltar, Jacek Kozaczyński przeszedł do Chełmianki Chełm, a Szymon Matuszek zamienił Ząbki na Zabrze), a pozostali szukają nowych klubów. Michał Bajdur jest bliski dołączenia do Zagłębia Sosnowiec, a Damian Kądzior z Pawłem Tarnowskim negocjują z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 

Nawet jeśli dzisiejsze rozmowy zakończą się sukcesem i znajdą się pieniądze na utrzymanie klubu, to taka sytuacja potrwa najdłużej do lata. Wtedy licencja na grę w I lidze zostanie wystawiona na sprzedaż, a chętnych z pewnością nie będzie brakowało. Na pojawienie się na mapie poważnej polskiej piłki spore chęci ma chociażby Polonia Warszawa. Niezależnie od tego jak sytuacja rozwinie się dalej, przyszłość  Dolcanu Ząbki nie maluje się w kolorowych barwach. 
ŹRÓDŁO
Mazowiecka Piłka / Futbol News
TAGI: MKS Dolcan Ząbki I liga Polska Antonio Calderón Jacek Kozaczyński Szymon Matuszek Dariusz Dźwigała Michał Bajdur Damian Kądzior Paweł Tarnowski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.