The Telegraph: Rozmowy Pato

3 lata temu
The Telegraph: Rozmowy Pato
fot. Corinthians S?o Paulo

"The Telegraph" poinformował, że Chelsea odbyła rozmowy w sprawie pozyskania Alexandre Pato.

Tymczasowy menedżer "The Blues", Guus Hiddink, przyznał niedawno, że jego zespół zamierza wzmocnić swój potencjał ofensywny w zimowym oknie transferowym, ze względu na formę i niedawne kontuzje Loïca Rémy'ego i Radamela Falcao.

Mistrzowie Anglii sprawdzali w międzyczasie, na ile prawdopodobne jest sprowadzenie Carlosa Bakki, jednak Milan nie chce sprzedać go w styczniu. Pojawiło się też zainteresowanie Jamie'em Vardym, jednak Leicester City wygląda na zdeterminowanego do zatrzymania go u siebie.

Z kolei Pato jasno zadeklarował, że chce przenieść się do Premier League. Aktualny klub Brazylijczyka, Corinthians, jest gotów oddać go za około dziesięć milionów funtów, co stanowi kwotę wyraźnie niższą od 30 milionów żądanych za Vardy'ego.

Były piłkarz Milanu mógłby zagrać w aktualnej edycji Ligi Mistrzów, zaś jego przenosiny na Stamford Bridge powiększyłyby brazylijską kolonię Chelsea, do której należą już Willian, Oscar, Ramires i Kenedy.

Kiedy Pato trafił do Włoch w 2007 roku był jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników na swojej pozycji, jednak rozwój pokrzyżowały mu kontuzje, na skutek których trzy lata temu podjął decyzję o powrocie do ojczyzny. Większość sezonu 2014-15 spędził w São Paulo, gdzie w 59 występach strzelił 26 bramek.

"The Telegraph" uważa, że niejasne pozostaje to, czy pozyskanie Pato byłoby jednoznaczne z rezygnacją Chelsea w kwestii pozyskania Vardy'ego, czy też klub dalej będzie próbował go sprowadzić, wydając jednocześnie zgodę na odejście Rémy'emu.


ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Alexandre Pato Corinthians São Paulo Brazylia Chelsea FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.