Copa América: Alexis Sánchez najlepszym zawodnikiem. Jedenastka turnieju zdominowana przez Chile

3 lata temu
Copa América: Alexis Sánchez najlepszym zawodnikiem. Jedenastka turnieju zdominowana przez Chile
fot. CONMEBOL

Organizatorzy Copa América Centenario przyznali nagrody indywidualne za udział w imprezie oraz ogłosili najlepszą jedenastkę turnieju.

Wszystkie możliwe kategorie zostały zdominowane przez przedstawicieli Chile. Złotego Buta za największą liczbę strzelonych bramek otrzymał Eduardo Vargas. Napastnik Hoffenheim, który w całym sezonie Bundesligi zdobył zaledwie dwa gole błysnął skutecznością na Copa América i aż sześć razy znalazł skuteczny sposób na pokonanie bramkarzy rywali.

Natomiast spośród nich za najlepszego uznano Claudio Bravo. To spore zaskoczenie, ponieważ golkiper Barcelony nie spisywał się w przeciągu całego turnieju jakoś rewelacyjnie i wydawało się, że Złote Rękawicę powędrują w ręce Sergio Romero lub Davida Ospiny.

Za niespodziankę nie należy za to uznać wyboru najbardziej wartościowego gracza imprezy, którym został Alexis Sánchez. Skrzydłowy Arsenalu był ważnym ogniwem reprezentacji „La Roja” i miał duży wpływ na postawę całego zespołu. Początkowo nie spisywał się najlepiej, ale już w fazie pucharowej był głównym motorem napędowym akcji swojej drużyny.

Poza nagrodami indywidualnymi ogłoszono także jedenastkę Copa América Centenario, którą całkowicie zdominowali piłkarze z Chile.

Jedenastka Turnieju

Bramkarz: Claudio Bravo (Chile)
Obrońcy: Mauricio Isla (Chile), Nicolás Otamendi (Argentyna), Gary Medel (Chile), Jean Beausejour (Chile)
Pomocnicy: Javier Mascherano (Argentyna), Arturo Vidal (Chile), Charles Aránguiz (Chile)
Napastnicy: Lionel Messi (Argentyna), Eduardo Vargas (Chile), Alexis Sánchez (Chile)ŹRÓDŁO
Copa América Centenario
TAGI: Copa América Centenario Copa América 2016 Copa América Alexis Alejandro Sánchez Sánchez Eduardo Jesús Vargas Rojas Claudio Andrés Bravo Muñoz Chile Argentyna Lionel Andrés Messi Javier Alejandro Mascherano
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.3882 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.