Polacy za granicą: Teodorczyk nie składa broni! [WIDEO]

Polacy za granicą: Teodorczyk nie składa broni! [WIDEO] fot. Transfery.info

W miniony weekend znowu nie oglądaliśmy bramek Roberta Lewandowskiego, kilku reprezentantów odpoczywało, a swoje na belgijskich boiskach robi Łukasz Teodorczyk.

Były piłkarz Lecha Poznań zdobył swoją kolejną bramkę dla Anderlechtu, w dodatku bardzo ważną, bo dzięki niej jego drużyna wygrała z Lokeren 1-0. To szósty ligowy gol Teodorczyka w tym sezonie, który w najlepszy możliwy sposób zareagował na ostatnie niekorzystne doniesienia „Przeglądu Sportowego”.

Kolejny dobry występ na zapleczu Premier League rozegrał Paweł Wszołek. Były pomocnik m.in. Polonii Warszawa przed przerwą na kadrę zaliczył asystę przy bramce kolegi, a w miniony weekend zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach QPR. Warto dodać, że dobrze w spotkaniu przeciwko Reading zagrał również Ariel Borysiuk, który został wybrany graczem meczu.

Coraz lepiej na holenderskich boiskach radzi sobie Mateusz Klich. Były pomocnik Cracovii strzelił bramkę dla FC Twente w zremisowanym 2-2 (1-1) meczu 9. kolejki holenderskiej Eredivisie przeciwko PEC Zwolle. 26-latek w 10. minucie wykorzystał rzut karny i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w nowym klubie.

Drużyna Polaka zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Bardzo dobre wieści płyną również z Francji, gdzie pozytywne oceny zbiera Mariusz Stępiński. Były napastnik Ruchu Chorzów w spotkaniu z Lorient zaliczył asystę przy bramce Yacine Bammou, kiedy strącił piłkę w kierunku marokańskiego napastnika (wideo od 1:20 do obejrzenia tylko na stronie YouTube).

Dobry mecz – zwłaszcza pierwszą połowę - na zapleczu niemieckiej Bundesligi zagrał Jakub Kosecki, którego asysta przy pierwszej bramce dała jego drużynie cenny wyjazdowy punkt. Polak w 30. minucie popisał się świetnym prostopadłym podanie, które na bramkę bez problemów zamienił Lucas Holer.

Na zakończenie kolejki w drugiej lidze holenderskiej z dobrej strony pokazał się Piotr Parzyszek, który już w pierwszej minucie meczu przeciwko młodej drużynie Ajaksu zdołał wpisać się na listę strzelców. Niestety ten gol nie dał zbyt wiele De Graafschap, ponieważ spotykanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Amsterdamu 4-2.

Piotr Parzyszek Goal - Jong Ajax 0-1 Graafschap... przez Football--Live

Miniony weekend pozytywnie zakończyli mniej znani Polacy, występujący za granicą. Mateusz Góra strzelił dwie bramki, a jego Partizán Bardejov wygrał 5-0 z FK Spišská Nová Ves. Z kolei Jacek Magdziński również zdobył dwa gole dla Sport Luanda e Benfica w wygranym 3-1 meczu 27. kolejki angolskiej ekstraklasy. Polski napastnik ma już na koncie trzy ligowe trafienia.