Oceniamy legionistów po meczu z Realem: Brawo „Rado” i Odjidja-Ofoe!

Oceniamy legionistów po meczu z Realem: Brawo „Rado” i Odjidja-Ofoe! fot. Transfery.info

Real Madryt - Legia Warszawa 5:1. Podopieczni Jacka Magiery nie popełniali nie wiadomo jak wielkich i wstydliwych błędów, ale „Królewscy” jednak z łatwością wbili im pięć goli.

Arkadiusz Malarz [3]

W pierwszej połowie zatrzymał strzały Cristiano Ronaldo z wolnego i Benzemy. W drugiej połowie powtórzył ten wyczyn i zrobił to nad wyraz efektownie. Legia straciła pięć bramek, ale przy żadnej nie miał w zasadzie nic do powiedzenia. Niczego nie zawalił.

Bartosz Bereszyński [2,5]

Kilka razy dał się objechać rywalom i zdarzało mu się nie wrócić na czas, jak przy golu numer cztery. Zanotował jednak też kilka ofiarnych interwencji.

Jakub Rzeźniczak [2,5]

Kibice na długo zapamiętają jego starcia z Ronaldo. Bez fatalnych pomyłek, ale jednak luka na środku defensywy przytrafiała się zbyt często.

Jakub Czerwiński [2,5]

To samo. Ale kilka razy też dobrze przyblokował i wyprowadził piłkę.

Adam Hloušek [3]

Łatwo ograny przez Bale'a, który strzelił pierwszego gola. Ogólnie jednak bardzo aktywny i również bez większych wtop. Jeśli zdarzały mu się błędy, chwilę później je naprawiał. Do tego zaimponował w polu karnym Realu, gdy podawał Kucharczykowi. „Błysnął” też wyrzutem z autu.

Tomasz Jodłowiec [1,5]

Beznadziejny mecz. I nie chodzi nawet o ten strzał Marcelo, po którym piłka odbiła się od niego i wpadła do siatki. Znowu był cieniem samego siebie, brakowało pazura i szybkości. Za dużo niecelnych podań, fauli i prostych błędów. Do tego miał niezłą okazję po podaniu Vadisa, której nie wykorzystał.

Thibault Moulin [3]

Od pierwszych minut grał lepiej od Jodłowca. Walczył więcej niż we wszystkich dotychczasowych spotkaniach Legii w europejskich pucharach razem wziętych. Do pewnego momentu bez prostych strat, ale z biegiem czasu wyglądał gorzej. Jeśli chodzi o ofensywę - powinien oddać lepszy strzał na początku meczu.

Guilherme [3]

W początkowej fazie spotkania częściej widywany na własnej połowie. Dopiero później z większą ochotą pojawiał się pod bramką rywali. Niestety niewiele z tych wejść wynikało. Chociaż po jednym z nich arbiter powinien podyktować drugiego karnego dla legionistów.

Vadis Odjidja-Ofoe [4]

Wszedł w mecz bez żadnych kompleksów i przez pierwsze kilkanaście minut naprawdę imponował. Znakomicie odebrał piłkę Kroosowi i podał „Jodle”, do tego sam trafił w słupek. W drugiej połowie może nie grał już tak efektownie, ale i tak trzymał poziom. Klasa.

Michał Kucharczyk [2]

Robił bardzo mało zamieszania na skrzydle, a poza tym FATALNIE uderzył po podaniu Hlouška w pierwszej połowie. Kolejnej okazji, żeby strzelić na Santiago Bernabéu już mieć nie będzie. Notował też zdecydowanie za dużo strat, po których Hiszpanie przedostawali się pod pole karne Malarza. Nie udźwignął.

Miroslav Radović [4]

Ograł Danilo i wywalczył karnego, a chwilę później zdobył bramkę, kompletnie myląc Keylora Navasa. „Rado” odpowiedział tym, którzy niedawno pytali, po co wrócił na Łazienkowską. Między defensorami „Królewskich” ciężko było mu cokolwiek wyrzeźbić, ale widać było jakość. Dobre zawody.