RB Lipsk, Red Bull Salzburg... Kolejne kluby w Serie A i Premier League?!

2 lata temu
RB Lipsk, Red Bull Salzburg... Kolejne kluby w Serie A i Premier League?!
fot. Red Bull Salzburg

Red Bull nie zaprzestaje swojej futbolowej ekspansji. Ostatnie sukcesy RB Lipsk zachęciły koncern do nowych zakupów na dotąd nieodkrytych rynkach.

Od jakiegoś czasu trwają rozmowy z właścicielami Udinese, które niebawem mogą zostać sfinalizowane. Jeszcze nie wiadomo czy będzie to jedynie sponsoring czy szersze zaangażowanie. Można jednak spodziewać się tej drugiej opcji, czego już obawiają się kibice Udinese, świadomi że może wiązać się to ze zmianami tytularnymi.

Koncern spożywczy chce się również zaangażować w Anglii, informuje „Daily Mail”. W tym celu do Londynu poleciał Ralf Rangnick, dyrektor sportowy RB Lipsk, bardzo ceniony przez właścicieli firmy. Ma on zrobić rozeznanie w angielskim rynku i z bliska się mu przyjrzeć. Rangnick oglądał na żywo ostatnie mecze Chelsea, Charltonu i Brentfordu. Oczywiście sprzedaż Chelsea przez Romana Abramowicza jest raczej wykluczona, natomiast Red Bull może chcieć zainwestować w jeden z mniejszych angielskich klubów i, podobnie jak to robi w Niemczech, w ciągu kilku lat uczynić z niego potentata.

Red Bull jest w posiadaniu dwóch klubów w Europie: wicelidera niemieckiej Bundesligi RB Lipsk (nazwa RasenBallsport ze względu na prawo niemieckie) oraz wielokrotnego mistrza Austrii Red Bull Salzburg. Dodatkowo włada dwoma klubami poza Europą: amerykańskim New York Red Bulls i brazylijskim Red Bull Brasil. Na ten moment koncern zrezygnował z klubu w Afryce – Red Bull Ghana zakończył działalność w 2014 roku.

Red Bull został założony przez Austriaka Dietricha Mateschitza i Tajlandczyka Chaleo Yoovidhyę w 1987 roku. Od lat angażuje się w sponsoring sportowy - poza klubami piłkarskimi posiada m.in. zespół formuły 1, organizuje też różnego rodzaju imprezy związane ze sportami ekstremalnymi.


ŹRÓDŁO
Today.it | Daily Mail
TAGI: RB Lipsk Red Bull Salzburg Red Bull Brasil New York Red Bulls Red Bull Udinese Calcio Włochy Anglia Sponsoring
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.