„Ligue 1 hamuje Verrattiego”

2 lata temu „Ligue 1 hamuje Verrattiego”
fot. Paris Saint-Germain FC

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Giampiero Ventura, stwierdził, że Verratti gra w silnej drużynie, lecz w słabej lidze.

Pomocnik nie zdążył zadebiutować w Serie A, ponieważ zaraz po tym, jak sięgnął z Pescarą po mistrzostwo drugiej ligi włoskiej, przeniósł się do PSG. W Paryżu 24-latek radzi sobie bardzo dobrze i sięga po kolejne krajowe trofea, lecz selekcjoner "Azzurrich" ma obawy, czy we Francji panuje wystarczająca konkurencja, by zawodnik mógł się dalej rozwijać.

- Już to powiedziałem i będę to powtarzać - Verratti jest bardzo ważny dla naszej reprezentacji. Problem jest taki, że on nie gra we Włoszech, a we Francji. Tempo jest tam zupełnie inne, jego zespół jest tak silny na tle ligi, że Marco nigdy nie musi zmagać się z trudnymi sytuacjami. On musi przyzwyczaić się do dawania z siebie 100 procent - stwierdził Ventura.

Następnie selekcjoner skomentował sytuację Mario Balotellego. Były trener Torino widzi szansę powrotu "Super Mario" do kadry, lecz zastrzega, że muszą zostać spełnione pewne warunki.

- Balotelli w formie? On robi to, na co zawsze pozwalał mu jego potencjał. Głównym problemem w jego sytuacji nie są same umiejętności, chodzi o przydatność drużynie. On ma z tym spory kłopot, co do zdolności technicznych nigdy nie miałem wątpliwości. Musi rozpocząć drogę, na której weźmie na siebie odpowiedzialność bycia liderem, decyzja należy do niego.ŹRÓDŁO
Sky
TAGI: Marco Verratti Mario Barwuah Balotelli Giampiero Ventura Trenerzy Paris Saint-Germain FC OGC Nice Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.