Oficjalnie: Keita i Nsue w Birmingham

2 lata temu
Oficjalnie: Keita i Nsue w Birmingham
fot. Wikipedia

Cheick Keita oraz Emilio Nsue zostali graczami „Blues”.

20-letni Keita, który zbierał bardzo dobre oceny na boiskach Serie B, grając w barwach Virtusa Entella, podpisał kontrakt z Birmingham do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Na taki sam okres (tylko bez opcji przedłużenia) umowę sygnował były już piłkarz Middlesbrough, Emilio Nsue.

To dla zespołu prowadzonego przez Gianfranco Zolę dwa bardzo dobre transfery, ponieważ gdy lewa strona obrony jego zespołu ograniczała się zaledwie do Jonathana Groundsa, to teraz włoski menedżer będzie mógł skorzystać także z usług przebojowego Keity. Natomiast Nsue, mimo iż występował w Middlesbrough na pozycji obrońcy, równie dobrze radzi sobie w linii pomocy czy na skrzydle.

- Emilio to świetny piłkarz. Wie, czego potrzebujemy i na pewno pomoże nam w drodze do awansu. Posiada te ofensywne cechy, których szukaliśmy. Jest szybki. Jego osobowość to także jego atut - przyznał Zola.

Emilio Nsue piłkarskie szlify zbierał w RCD Mallorca. W Middlesbrough zaliczył 70 spotkań i zdobył trzy bramki.

Z kolei Cheick Keita rozwijał swoje umiejętności w barwach AS Monaco i po trzech latach, w 2014 roku, przeniósł się do Włoch, gdzie związał się z Virtusem Entellą. Na Półwyspie Apenińskim rozegrał 67 spotkań.

Birmingham jest bardzo aktywne na rynku transferowym. W styczniu do klubu dołączyło łącznie czterech piłkarzy. „Niebiescy” zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli Championship.


ŹRÓDŁO
Birmingham City
TAGI: Oficjalnie Birmingham City FC Anglia Cheick Keita Emilio Nsue López Francja Middlesbrough FC Virtus Entella Gwinea Równikowa Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.