Alex Haditaghi odegrał się na wychowanku Pogoni Szczecin. „Lekceważące zachowanie gnojka. To była zdrada”

2026-05-19 06:28:05; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Alex Haditaghi odegrał się na wychowanku Pogoni Szczecin. „Lekceważące zachowanie gnojka. To była zdrada” Fot. Marcin Jasinski/Arena Akcji / Arena Akcji
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Alex Haditaghi [X]

Arka Gdynia oficjalnie stała się drugim spadkowiczem w Ekstraklasie. Przesądziła o tym poniedziałkowa porażka. Alex Haditaghi wrócił więc do słów Kamila Jakubczyka, który wcześniej przewidywał, że to Pogoń Szczecin spadnie do pierwszej ligi. „Do tych idiotów, którzy go bronili, usprawiedliwiali lub usprawiedliwiali jego zachowanie: wstydźcie się również” - napisał prezes.

Jakubczyk podpadł kibicom Pogoni. W Canal+ Sport wymienił szczeciński klub jako mocnego kandydata do spadku. Natomiast w bezpośrednim starciu z byłą drużyną mocno celebrował gola, wykonując gest uciszania. Po wszystkim, co prawda przeprosił, ale jak to mówią: niesmak pozostał.

Zachowanie wychowanka „Dumy Pomorza” bardzo nie spodobało się wówczas Alexowi Haditaghiemu. Po kilku miesiącach zyskał dobrą okazję, by powrócić do tematu.

Otóż Arka Gdynia, w której od 2024 roku gra Jakubczyk, nie zdołała utrzymać się w Ekstraklasie. Po poniedziałkowej porażce z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza straciła szanse na pozostanie w elicie. Prezes Pogoni odegrał się na młodym pomocniku. 

„Patrząc wstecz, najbardziej niepokoiły mnie nie tylko żałosne komentarze i lekceważące zachowanie jakiegoś gnojka, któremu ta organizacja dała szansę na rozwój i szansę, by stał się kimś.

To, co naprawdę mnie oburzyło, to również przeczytanie niektórych komentarzy pod moim postem i obserwowanie, jak niektórzy idioci go bronili. To, co zrobił, nie było przejawem niedojrzałości. To był brak szacunku i zdrada. Była to bezpośrednia zniewaga wobec klubu, miasta, kibiców, historii i wszystkiego, co ten klub reprezentuje.

Do tych idiotów, którzy go bronili, usprawiedliwiali lub usprawiedliwiali jego zachowanie: wstydźcie się również. Kiedy ludzie bronią braku szacunku i zdrady, stają się częścią problemu.

Uważajcie, jak traktujecie ludzi i instytucje, które dały wam szansę. Wszechświat ma bardzo długą pamięć. Następnym razem postarajcie się być lepsi!” - napisał działacz, wieńcząc wpis hashtagiem: „#Karmaisabitch”.