Tajemnicza oferta za Coutinho

Tajemnicza oferta za Coutinho fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

Barcelona otrzymała ofertę za Philippe Coutinho, donosi Sport.

Reprezentant Brazylii trafił na Camp Nou w styczniu 2018 roku za rekordową kwotę 142 milionów funtów. Władze katalońskiego klubu wiązały z nim duże nadzieje. Ten jednak nie sprostał oczekiwaniom kibiców oraz działaczy, dlatego czynione są starania w kierunku jego sprzedaży.

Mistrzowie Hiszpanii mieli w ostatnich tygodniach otrzymać oferty między innymi z Manchesteru United oraz Manchesteru City. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, a na stole pojawiła się kolejna propozycja z nieznanego klubu.

Barcelona chciałby sprzedać swojego piłkarza definitywnie, jednak nie wyklucza też innej opcji. W grę wchodzi wypożyczenie z obowiązkiem wykupu następnego lata. Ponadto klub jest w stanie zgodzić się na opłacanie przez ten czas jakiejś części pensji zawodnika. Negocjacje trwają.

Nikt nie potwierdził tych doniesień oficjalnie, ale mówi się, że tajemnicza oferta pochodzi z Premier League. Tamtejsze kluby muszą się jednak streszczać, ponieważ okno transferowe na Wyspach zamyka się 8 sierpnia.

Ewentualny transfer Coutinho mógłby przyspieszyć negocjacje władz mistrza Hiszpanii z Paris Saint-Germain w sprawie przyjścia Neymara, który znajduje się na radarze działaczy od kilku tygodni.

Brazylijczyk rozegrał w poprzednim sezonie 54 mecze. Strzelił w nich 11 goli i zanotował pięć asyst. Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy