Dlatego Roberto Martínez odrzucił reprezentację Polski. Cezary Kulesza przyznaje

2026-05-08 10:19:34; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dlatego Roberto Martínez odrzucił reprezentację Polski. Cezary Kulesza przyznaje Fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Interia.pl

Reprezentację Polski po odejściu Czesława Michniewicza przejął Fernando Santos. Co ciekawe, federacja chciała wówczas przekonać młodszego szkoleniowca, Roberto Martíneza. Cezary Kulesza w końcu przyznał w rozmowie z Interia.pl, dlaczego 52-latek porzucił rozmowy. Nie chodziło o finanse.

Mistrzostwa Świata w 2022 roku zakończyły się skandalem w reprezentacji Polski. Wewnątrz zespołu miało dojść do tarć w związku z przyznanymi przez rząd premiami. Problem powstał ponoć, gdy trzeba było podzielić dodatkowe środki.

W takiej burzliwej atmosferze kadencję zakończył Czesław Michniewicz. Zastąpił go doświadczony Fernando Santos. Co działo się później, wszyscy doskonale wiemy...

Federacja początkowo planowała sprowadzić młodszego, uznanego w Europie szkoleniowca, Roberto Martíneza. 

Hiszpan był wówczas po długiej kadencji za sterami belgijskiej kadry. Po kilkumiesięcznej przerwie aktywnie poszukiwał nowego miejsca zatrudnienia. 

Faktycznie doszło do kontaktów 52-latka z naszą federacją. Na drodze do nawiązania zaskakującej współpracy nie stanęły finanse.

- W każdej plotce jest trochę prawdy… W tej akurat całkiem sporo. Faktycznie rozmawialiśmy i zapytał nas o ośrodek. W momencie, gdy powiedzieliśmy, że nie mamy, podziękował za zainteresowanie, bo dla niego to konieczność - przyznał w końcu Cezary Kulesza w rozmowie z Interia.pl.

Martínez od początku 2023 roku odpowiada za wyniki reprezentacji Portugalii. Niedawno triumfował z nią w finale Ligi Narodów. Wcześniej dotarł do 1/4 finału Mistrzostw Europy. 

Cała rozmowa z prezesem PZPN-u jest dostępna TUTAJ