Jarosław Królewski uderzył w klub z Ekstraklasy, a potem usunął wpis. „Będę tępił tych dyletantów”

2026-06-04 10:03:23; Aktualizacja: 5 dni temu
Jarosław Królewski uderzył w klub z Ekstraklasy, a potem usunął wpis. „Będę tępił tych dyletantów” Fot. IMAGO / SOPA Images
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Jarosław Królewski [X] / Weszlo.com

Jarosław Królewski ochoczo dzieli się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Tym razem jednak najwidoczniej uznał, że popełnił niepotrzebny wpis. Prezes Wisły Kraków w mocnych słowach ocenił obecny zarząd Cracovii. „Nie wiem czy ludzie z takimi publikacjami mieliby szansę jako junior w Wiśle Kraków” - widniało na X-ie.

Jarosław Królewski w przeszłości kilkukrotnie wypowiadał się w krytycznym tonie o Cracovii. Zawsze jednak podkreślał, że ma ogromny szacunek do śp. profesora Janusza Filipiaka.

Jak wiadomo, w ostatnim czasie w strukturach „Pasów” doszło do istotnych przetasowań. Obecnie na stanowiskach wiceprezesów zasiadają Murat Çolak i David Amdurer. To właśnie do nich zastrzeżenia ma Królewski.

Prezes „Białej Gwiazdy” opublikował w nocy wpis, który po chwili usunął. W internecie nic jednak nie ginie.

„Na miejscu turecko-amerykańskich kolegów z Cracovii – którzy są aktywni w social media – bardziej zastanawiałbym się nad tym, jak skutecznie walczyć o uwagę kibiców w Krakowie. Rynek robi się coraz bardziej konkurencyjny. Wieczysta jest dziś bardzo poważnym kandydatem do miana drugiej siły piłkarskiej w mieście i znajduje się bliżej Wisły, niż wielu jeszcze niedawno przypuszczało.

Jednocześnie jedno jest dla mnie niezmienne – śp. prof. Janusz Filipiak, niezależnie od klubowych podziałów, był postacią, która zasługuje na szacunek za swoje osiągnięcia i wkład w rozwój polskiego biznesu oraz sportu. W tej kwestii moje stanowisko pozostaje niezmienne. Dlatego będę tępił tych dyletantów („to nasza działka”), którzy dziś są w zarządzie i obrażają rodzinę Filipiaków. Ale to wiecie, że jest oczywiste. Nie wiem czy ludzie z takimi publikacjami mieliby szansę jako junior w Wiśle Kraków – nic nie umieją oprócz teorii – ale zwrócę się w tej sprawie do AGH” - napisał Królewski, cytowany przez Weszlo.com.

W przyszłym sezonie w Ekstraklasie zagrają trzy zespoły z Krakowa - Wisła, Wieczysta i Cracovia.