Juventus wytypował. Darmian następcą Cancelo?

Juventus wytypował. Darmian następcą Cancelo?
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Zdaniem „Corriere dello Sport”, Matteo Darmian może zastąpić João Cancelo w Juventusie.

Po dość udanym okresie w barwach mistrza Włoch Portugalczyk wzbudził spore zainteresowanie wśród europejskich krezusów. Juventus jest gotowy sprzedać go za 60 milionów euro, ponieważ gracz nie do końca spełnił wymagania klubu w defensywnej fazie gry. O względy prawego obrońcy zabiegają takie kluby jak Manchester City, FC Barcelona czy Bayern Monachium.

Nikogo nie może dziwić zatem fakt, że „Bianconeri” rozglądają się za jego następcą. W ostatnich tygodniach mówiło się o ewentualnym transferze Kierana Trippiera. Wydaje się jednak, że ta transakcja jest raczej mało prawdopodobna, a ekipa z Turynu skupi się na kimś innym.

Zdaniem mediów z Półwyspu Apenińskiego na celowniku działaczy „Starej Damy” znalazł się Matteo Darmian. Jest on na wylocie z Manchesteru United, dlatego ewentualna operacja sprowadzenia go na Allianz Stadium nie należałaby do szczególnie trudnych.

Defensor był już swego czasu o krok od mistrza Włoch. Miało to miejsce zeszłego lata, strony nie doszły jednak do ostatecznego porozumienia, a transfer wykoleił się na ostatniej prostej. Teraz ma być inaczej.

Darmian trafił do Manchesteru United z Torino w lipcu 2015 roku. Wówczas zapłacono za niego 18 milionów euro.

Od tamtej pory Włoch rozegrał dla klubu z Old Trafford łącznie 92 spotkania. W tym czasie raz wpisał się na listę strzelców. Ponadto zanotował także cztery asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2020 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy