Kamil Grabara ma nowego trenera [OFICJALNIE]

2026-03-08 19:39:36; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Kamil Grabara ma nowego trenera [OFICJALNIE] Fot. IMAGO / Nordphoto
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Wolfsburg

Kamil Grabara od niedzieli ma nowego szkoleniowca. VfL Wolfsburg poinformował, że miejsce Daniela Bauera na ławce trenerskiej zajął powracający po latach Dieter Hecking.

VfL Wolfsburg w minioną sobotę przegrał domowe starcie Bundesligi z Hamburgerem SV 1-2, notując w ten sposób swoje ósme spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Fatalna passa zaprowadziła drużynę na przedostatnią lokatę w tabeli, co poskutkowało przedwczesnym zakończeniem współpracy z trenerem Danielem Bauerem oraz dyrektorem sportowym Peterem Christiansenem.

Nie musieliśmy długo czekać na to, by poznać nazwisko nowego szkoleniowca drużyny, w której na co dzień dostępu do bramki strzeże Kamil Grabara. Nowego opiekuna zaprezentowano w ten sam dzień.

Wiemy już, że za wyniki Wolfsburga odpowiedzialny będzie Dieter Hecking, który prowadził drużynę z Dolnej Saksonii w latach 2013-2016, sięgając z nią wówczas po Puchar oraz Superpuchar Niemiec.

- Powrót do Wolfsburga znaczy dla mnie bardzo wiele. Przeżyłem tu intensywny i pełen sukcesów okres i wiem, jaką jakość i energię posiada ten klub. Teraz ważne jest, aby w pełni skupić się na nadchodzących zadaniach i połączyć siły, aby utrzymać się w Bundeslidze - skomentował szkoleniowiec.

Wolfsburg pierwsze spotkanie pod wodzą 61-letniego trenera rozegra w następną sobotę przeciwko Hoffenheim.