OFICJALNIE: Klub Premier League zwolnił trenera
2025-11-02 13:08:04; Aktualizacja: 6 godzin temu
Sobotnia porażka 0:3 z Fulham przelała czarę goryczy - działacze Wolverhampton Wanderers, które aktualnie plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli Premier League, postanowili zwolnić Vitora Pereirę.
Latem szeregi „Wilków” opuścili tacy zawodnicy jak, chociażby Matheus Cunha czy Rayan Aït-Nouri, ale w klubie postarano się też o wzmocnienia, na które wydano aż 140 milionów euro.
Te wydatki nie okazały się jednak wystarczające, bo Wolverhampton w tym sezonie spisuje się tragicznie - w Premier League jeszcze nie zanotowało zwycięstwa, a dorobek zespołu po dziesięciu spotkaniach to zaledwie dwa punkty.
Sytuacja klubu jest dramatyczna, gdyż strata do miejsca zapewniającego utrzymanie już teraz wynosi aż osiem „oczek”. W takich okolicznościach nie dziwi fakt, że działacze postanowili działać - Vitor Pereira został zwolniony.Popularne
Portugalczyk, który w przeszłości prowadził, chociażby FC Porto, Fenerbahce czy Shanghai Port, za wyniki Wolverhampton odpowiadał od 19 grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu poprowadził zespół w 38 spotkaniach i osiągnął w nich średnią 1,24 punktu na mecz.
Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić Pereirę na stanowisku. Za treningi drużyny do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca odpowiadać będą trenerzy zespołów U21 oraz U18, czyli, odpowiednio, James Collins oraz Richard Walker. Następny mecz Wolverhampton rozegra w sobotę, 8 listopada, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Chelsea.










![Piotr Zieliński, CO ZA GOL! Premierowe trafienie w tym sezonie [WIDEO]](img/photos/112259/170x113/zielu-gol.jpg)
![Ma na koncie 177 występów w Ekstraklasie. Przypomniał o sobie efektowną bramką [WIDEO]](img/photos/78611/170x113/kante-golla.jpg)

![Damian Sylwestrzak się sprawdził. Polski sędzia poprowadzi następny mecz Ligi Mistrzów [OFICJALNIE]](img/photos/106415/170x113/damian-sylwestrzak.jpg)
![Ależ to była promocja! Tyle Wisła Kraków zapłaciła za Ángela Rodado [POTWIERDZONE]](img/photos/109547/170x113/rodado.jpg)



![Trzy gole dały zwycięstwo FC Barcelonie. Powrót Roberta Lewandowskiego [WIDEO]](img/photos/102625/90x60/hansi-flick.jpg)


![Raków Częstochowa górą w hicie kolejki. Fotel lidera oddalił się od Jagiellonii Białystok [WIDEO]](img/photos/105053/90x60/marek-papszun.jpg)

![Legia Warszawa osłabiona! Czterech kontuzjowanych [OFICJALNIE]](img/photos/108521/90x60/legia-warszawa-kibice.jpg)
![Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Legia Warszawa [OFICJALNIE]](img/photos/86697/90x60/widzew-lodz-legia-warszawa.jpg)


![Raków Częstochowa górą w hicie kolejki. Fotel lidera oddalił się od Jagiellonii Białystok [WIDEO]](img/photos/105053/170x113/marek-papszun.jpg)




