Klub z Ekstraklasy chciał Jesúsa Imaza

2026-04-22 14:41:38; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Klub z Ekstraklasy chciał Jesúsa Imaza Fot. Maciej Gilewski / 400mm.pl
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Trojmiasto.pl

Jesús Imaz od lat niezmiennie reprezentuje barwy Jagiellonii Białystok. Hiszpan w wywiadzie udzielonym portalowi Trojmiasto.pl zdradził jednak, że latem 2022 roku kontaktowała się z nim Lechia Gdańsk.

- Tak, był kontakt, ale moja pierwsza decyzja była, że zostaje w Jagiellonii. Jestem bardzo zadowolony, że tak się stało. W Białystoku jest mój dom. Dlatego zostałem - przyznał (więcej TUTAJ).

Imaz zasilił szeregi Jagiellonii Białystok w styczniu 2019 roku. W tym czasie uzbierał 266 występów, zdobył 112 bramek i dorzucił 44 asysty.

35-letni zawodnik ofensywny w ubiegły weekend popisał się dubletem w wyjazdowym meczu przeciwko Arce Gdynia, co pozwoliło mu zostać najskuteczniejszym obcokrajowcem w dziejach Ekstraklasy. Obecnie ma na koncie 110 trafień w tychże rozgrywkach.

Patrząc wstecz, Hiszpan z pewnością nie może również żałować decyzji o pozostaniu w ekipie ze stolicy Podlasia mimo zainteresowania jego osobą ze strony Lechii Gdańsk. Zaledwie dwa lata później świętował z białostockim klubem historyczne mistrzostwo Polski, podczas gdy Gdańszczanie walczyli wtedy o powrót na boiska krajowej elity.

Wcześniej Imaz miał okazję występować na polskich stadionach dla Wisły Kraków. W koszulce „Białej Gwiazdy” zanotował łącznie czternaście bramek i siedem asyst w 49 spotkaniach.

Obecna umowa doświadczonego atakującego z Jagiellonią obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku.