Legia Warszawa z taką decyzją w sprawie Michała Żewłakowa?

2026-05-19 12:50:02; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Legia Warszawa z taką decyzją w sprawie Michała Żewłakowa? Fot. Kai Taller / Arena Akcji
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Fakt

Legia Warszawa podpisze nowy kontrakt z Fredim Bobicem. W tej sytuacji raczej odejdzie Michał Żewłakow, którego rola i tak została zmniejszona - donosi „Fakt”.

Fred Bobic stał się twarzą pionu sportowego Legii Warszawa. Wszystkie ostatnie ruchy, w tym przedłużenia kontraktów Rafała Augustyniaka i Bartosza Kapustki, oraz transfer Ivana Brkicia zostały zaprezentowane przy obecności niemieckiego działacza.

Wszystko wskazuje na to, że 54-latek wkrótce parafuje z Legią Warszawa dłuższy kontrakt. Kadrę na nową kampanię będzie tworzył, konsultując się z Markiem Papszunem. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla Michała Żewłakowa?

Były reprezentant Polski tylko przez moment był czołową postacią w strukturach. Jego rola systematycznie się zmniejszała. Nawet pod sporządzonym planem transferowym brakowało nazwiska 50-latka.

Jak ustalił „Fakt”, Żewłakow najpewniej opuści szeregi „Wojskowych”.

- Żewłakow został wyraźnie odsunięty, a jego przyszłość jest niejasna. Raczej odejdzie - przekazał informator wspomnianego źródła.

Legia w ostatniej kolejce sezonu może jeszcze powalczyć o udział w europejskich pucharach. Stołeczna drużyna traci dwa punkty do piątego GKS-u Katowice. O zniwelowanie tej straty powalczy w 34. kolejce z Motorem Lublin. 

Rozegrane 23 maja spotkanie będzie wyjątkowe dla pauzującego Ivana Brkicia. Zostało już potwierdzone, że opuści on „Motorowców” na rzecz „Wojskowych”.