FC Barcelona: Messi z pierwszą czerwoną kartką w karierze klubowej [WIDEO]

FC Barcelona: Messi z pierwszą czerwoną kartką w karierze klubowej [WIDEO] fot. Eleven Sports

FC Barcelona przegrała finałowy pojedynek z Athletikiem (2:3 po dogrywce) o Superpuchar Hiszpanii i na dodatek kończyła spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce pokazanej Leo Messiemu, który w ten sposób po raz pierwszy opuścił plac gry w koszulce „Dumy Katalonii”.

Ekipa prowadzona przez Ronalda Koemana udanie rozpoczęła rywalizację z drużyną z Kraju Basków, ponieważ w końcowej fazie pierwszej połowy wyszła na prowadzenie po trafieniu Antoine'a Griezmanna.

Aktualny wicemistrz Hiszpanii nie zdołał jednak dowieźć korzystnego dla siebie rezultatu choćby do przerwy - tuż przed zejściem do szatni do wyrównania stanu meczu doprowadził Óscar de Marcos.

W dalszej części pojedynku FC Barcelona miała spore problemy, aby przełożyć swoją przewagę w posiadaniu piłki w strzelenie kolejnego gola. Koniec końców tej sztuki udało się po raz drugi dokonać Griezmannowi, który zostałby z pewnością jednym z głównych bohaterów tego spotkania, gdyby tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Athletic nie wrócił ponownie do walki za sprawą bramki zdobytej przez wprowadzonego z ławki Asiera Villalibre.

Jego trafienie sprawiło, że sędzia zarządził rozegranie dogrywki, a w niej kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Iñaki Williams, który w ten sposób wyprowadził zespół z Kraju Basków po raz pierwszy na prowadzenie w tym starciu.

„Duma Katalonii” dążyła w dalszej części dodatkowego czasu do strzelenia gola wyrównującego, ale nie miała pomysłu na sforsowanie dobrze broniącego się przeciwnika, na co w niedopuszczalny sposób zareagował Leo Messi, który w 119. minucie uderzył i powalił na ziemię Villalibre.

Arbiter uznał początkowo, że zawodnik Athleticu chciał wymóc na nim przerwanie gry, ale po wyjściu piłki poza boisko otrzymał informację ze strony VAR-u o skandalicznym zachowaniu Argentyńczyka.

Jesús Gil Manzano pobiegł natychmiast obejrzeć zdarzenie na monitorze i w błyskawicznym tempie podjął decyzję o wykluczeniu z gry doświadczonego piłkarza, dla którego była to zarazem pierwsza czerwona kartka ujrzana w barwach Barcelony w... 753. występie.

Dla 33-latka było to dopiero trzecie tego typu napomnienie w karierze. Poprzednia dwa dostał w meczach kadry - w swoim debiucie w 2005 roku przeciwko Węgrom, kiedy to tuż po wejściu na boisko z ławki rezerwowych także łokciem uderzył atakującego go rywala oraz w spotkaniu o trzecie miejsce na Copa América 2019 z Chile, gdy arbiter zbyt gwałtowanie zareagował na przepychankę Argentyńczyka z Garym Medelem.