Marc Gual z wielkim powrotem do Polski?!

2026-05-18 23:41:47; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Marc Gual z wielkim powrotem do Polski?! Fot. Marcin Szymczyk/400mm.pl
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: A Bola

Marc Gual w przyszłym sezonie nie będzie występował w Rio Ave. Hiszpan może zanotować powrót do Polski, o czym informuje „A Bola”.

Marc Gual latem 2025 roku rozstał się z Legią Warszawa. Ekipa z Łazienkowskiej dostała za niego propozycję z Portugalii i postanowiła z tego skorzystać. W takim razie 30-latek zamienił stołeczną drużynę na Rio Ave, gdzie wydawało się, że będzie miał pierwszy skład.

Rzeczywistość jednak szybko to zweryfikowała. Atakującemu ciężko było o grę i od wielu tygodni pozostawał poza kadrą wspomnianej ekipy. Choć ma umowę do 30 czerwca 2028 roku, to jednak nie zdoła jej wypełnić.

Jak wynika bowiem z wieści, które podaje „A Bola”, urodzony w Badalonie piłkarz zawodnik ma latem opuścić Półwysep Iberyjski. Gdzie trafi? W grę wchodzi powrót do Ekstraklasy.

„Powrót do Polski, gdzie występował w Legii Warszawa, staje się dla Guala realną opcją” - czytamy.

Na ten moment nie wiadomo jednak, o jakie zespoły może chodzić. Rok temu zainteresowanie nim deklarował Górnik Zabrze. Czy temat wróci? Ciężko w tej chwili ferować.

Były reprezentant Hiszpanii do lat 21 rozegrał dla Rio Ave w tym sezonie łącznie 11 spotkań i strzelił w nich jednego gola.

Marc Gual ma na swoim koncie łącznie 101 meczów w Ekstraklasie, w a nich 35 goli oraz 16 asyst. Poza Legią Warszawa miał też wcześniej okazję przywdziewać trykot Jagiellonii Białystok.