„Mewy” zjadły „Wilki” - rekordowe Brighton

Brighton & Hove Albion zdemolowało Wolverhampton Wanderers. Wygrana 6:0 jest najwyższym zwycięstwem zespołu w historii jego występów w Premier League.

Drużyna z południa Anglii w tym sezonie imponuje. Najpierw pod wodzą Grahama Pottera grali tak, że Chelsea zapłaciło aż 22 miliony funtów, by ten objął ich drużynę (jak bardzo muszą teraz żałować tej decyzji). Następcą Anglika został Roberto de Zerbi i zespół nie tylko nie spuścił z tonu, a nawet wrzucił wyższy bieg.

Mecz z Wolverhampton był pokazem siły podopiecznych Włocha. Już po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 4:0. Gole zdobyli kolejno Deniz Undav, potem dwukrotnie Pascal Groß i Danny Welbeck. Julen Lopetegui próbował ratować sytuację - jeszcze w pierwszej połowie zmieniony został Nelson Semedo a w przerwie Hiszpan dokonał kolejnych trzy rotacji. Te rozpaczliwe próby niewiele zmieniły - już w 48. minucie dublet skompletował Welbeck, a w 66. minucie zrobił to Undav. Warto zwrócić uwagę na przebudzenie Niemca, który imponował w barwach Royale Union Saint Gilloise. Na razie nie potrafił pokazać w Anglii formy z belgijskich boisk - może ten mecz zapoczątkuje powrót jego lepszej dyspozycji.

Brighton strzelało na bramkę rywali aż 22 razy! Wynik 6:0 jest najmniejszym wymiarem kary dla bezradnego Wolverhampton.

Po tym zwycięstwie Brighton zajmuje ósmą pozycję w lidze - do szóstego Tottenhamu traci tylko dwa punkty, a ma na koncie dwa mecze mniej od londyńskiej ekipy.

Jeżeli podopieczni de Zerbiego utrzymają formę, to w przyszłym sezonie do nadmorskiego miasta powinny zawitać europejskie puchary.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”