Odszedł z Motoru Lublin do innego klubu z Ekstraklasy [OFICJALNIE]

2026-05-20 12:29:31; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Odszedł z Motoru Lublin do innego klubu z Ekstraklasy [OFICJALNIE] Fot. Wisła Płock
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Wisła Płock

Już dłużej w barwach Motoru Lublin nie będzie występował Michał Król. 26-latek na zasadzie wolnego transferu przenosi się do Wisły Płock.

Motor Lublin w ostatnich dniach pożegnał Ivana Brkicia, który po wygaśnięciu kontraktu dołączy do Legii Warszawa. Od pewnego czasu przesądzone było również odejście Michała Króla.

Właściciel oraz prezes klubu Zbigniew Jakubas już w lutym zdradził, że skrzydłowy lub też wahadłowy na kilka miesięcy przed wygaśnięciem umowy zaakceptował ofertę złożoną mu przez Wisłę Płock i to w jej barwach będzie kontynuował swoją karierę.

Na oficjalne potwierdzenie ze strony obu klubów trzeba było jeszcze poczekać. W środę wszystko stało się jednak jasne.

Odejście Króla z Motoru stało się faktem. Były juniorski reprezentant Polski został zaprezentowany jako pierwszy letni nabytek Wisły, z którą związał się kontraktem do 31 maja 2029 roku.

„Michał Król to pierwszy piłkarz, który wzmocni drużynę Nafciarzy przed rozpoczęciem sezonu 2026/2027. 26-letni wahadłowy dołączy do Wisły Płock po wygaśnięciu umowy z Motorem Lublin, ponieważ podpisał już z nami trzyletni kontrakt obowiązujący do 31 maja 2029 roku” - napisano w komunikacie.

Król zaczynał swoją przygodę z futbolem w akademii Motoru, skąd następnie w 2016 roku przeniósł się do Legii Warszawa. Cztery lata później powrócił on do klubu z rodzinnego miasta i razem z nim wywalczył dwa awanse, zaczynając od II ligi, a kończąc na Ekstraklasie.

W dobiegającym końca sezonie Król zanotował gola oraz trzy ostatnie podania w 26 rozegranych pojedynkach.