OFICJALNIE: Sassuolo wykupiło gwiazdę Kosowa... wbrew jego woli?
2026-06-03 07:30:09; Aktualizacja: 4 dni temu
US Sassuolo potwierdziło, że aktywowało klauzulę wykupu karty zawodniczej Arijaneta Muricia. To ciekawy zbieg okoliczności, zważywszy że przed paroma tygodniami bramkarz deklarował, że nie zostanie w klubie i wróci do Ipswich Town.
Mniej więcej na półmetku kariery Murić pozostaje związany z dziewiątym klubem na płaszczyźnie seniorskiej. Po udanym okresie wypożyczenia Sassuolo zdecydowało się wykupić 51-krotnego reprezentanta Kosowa za umówione wcześniej siedem milionów euro.
Ten ruch wydaje się całkiem zaskakujący, biorąc pod uwagę ostatnie wypowiedzi bramkarza dla Gianluki Di Marzio.
- Jestem wdzięczny (Sassuolo) za ten sezon, ale nie zamierzam tu zostać na kolejny rok. Po wypożyczeniu mój czas dobiegnie końca. Cieszyłem się czasem spędzonym tutaj, ale już poinformowałem klub, że z powodów osobistych nie chcę tutaj zostać - oznajmił.Popularne
Pozostaje więc czekać, czy czasem „Neroverdi” nie mają w planach błyskawicznej sprzedaży golkipera za wyższą stawkę. W ich oświadczeniu zabrakło informacji o okresie obowiązywania kontraktu.
Arijanet Murić pomógł Sassuolo w swobodnym utrzymaniu na poziomie Serie A. Jako beniaminek ekipa pod wodzą Fabio Grosso uplasowała się na jedenastej pozycji. W 32 meczach zawodnik urodzony w Szwajcarii zachował sześć czystych kont, wpuścił 43 gole.
Wcześniej wychowanek FC Zürich bronił barw „Traktorzystów”, z którymi doświadczył relegacji do Championship. Podobnie rzecz się miała w Burnley.
Przez siedem lat Muricia łączyła służbowa więź z Manchesterem City, ale u giganta nigdy nie odegrał kluczowej roli, będąc w kółko udostępniany innym ekipom: Adanie Demirspor, Willem II Tilburg, Gironie, Nottingham Forest czy NAC Breda.































