Omnia perduta. Paul Pogba na wylocie

2026-02-27 15:22:21; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Omnia perduta. Paul Pogba na wylocie Fot. IMAGO / Buzzi
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Nicolo Schira [X]

Przenosiny do AS Monaco po długiej przerwie nie okazały się zbawienne dla kariery Paula Pogby. Wiele wskazuje na to, że już latem dojdzie do przedwczesnego rozstania - tłumaczy Nicolò Schira.

Kariera Pogby, uznawanego niegdyś za jednego z najlepszych pomocników na świecie, zatrzymała się gwałtownie po tym, jak wykryto w jego organizmie niedozwolone substancje. Zawieszenie potrwało osiemnaście miesięcy. 

Wydawało się, że doświadczony Francuz wyląduje na peryferiach futbolu, ale rękę wyciągnęli do niego przedstawiciele AS Monaco.

Niestety, nie jesteśmy w stanie ocenić, jak pod względem sportowym prezentuje się 32-latek. Nawracające kontuzje skutecznie torpedują jego powrót w Księstwie.

Fakty są przytłaczające. Pogba od momentu głośnego powrotu wystąpił zaledwie trzykrotnie dla AS. Co więcej, niedawno został wykreślony z kadry na Ligę Mistrzów.

Pojawia się coraz więcej przesłanek ku temu, że dojdzie do przedwczesnego rozstania. 

Zdaniem Nicolò Schiry ważna do 30 czerwca 2027 roku umowa mistrza świata nie zostanie wypełniona. Prawdopodobnie latem współpraca dobiegnie końca. 

To oczywiście ogromne rozczarowanie. Wygląda jednak na to, że Pogba nie jest już w stanie rywalizować na wysokim poziomie. Trudno przewidzieć więc, na jaki następnie krok się zdecyduje. Przed przenosinami do Monako zabiegali o niego w Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. Może któraś z tamtych ścieżek otworzy się ponownie? Tego nie wie pewnie sam pomocnik.