On chce zostać ważną postacią Legii Warszawa. „Taki jest mój cel”

2026-07-18 23:01:55; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
On chce zostać ważną postacią Legii Warszawa. „Taki jest mój cel” Fot. Mateusz Porzucek / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Wydawało się, że latem z Legii Warszawa może odejść Wojciech Urbański. 21-latek zamierza jednak zostać przy Łazienkowskiej i walczyć o miejsce w składzie, o czym mówił w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet”. - Nie chcę być tłem - przyznał.

Wojciech Urbański w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 30 spotkań w pierwszym zespole Legii Warszawa, notując przy tym trafienie w zremisowanym 2-2 starciu Ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

Młodzieżowy reprezentant Polski otrzymywał więc swoje szanse, ale ze względu na konkurencje na swojej pozycji i podejmowane przez szkoleniowca decyzje na murawie przeważnie pojawiał się po wejściach z ławki rezerwowych.

Dlatego też wydawało się, że Urbański latem zmieni swoje otoczenie i odejdzie w ramach wypożyczenia lub transferu definitywnego, do klubu, w którym miałby zapewnioną zdecydowanie większą liczbę minut.

Mówiło się o zakusach Motoru Lublin czy Górnika Zabrze, ale jak się okazuje, 21-latek ma inne plany. Chce zostać przy Łazienkowskiej i walczyć o to, by być ważną postacią stołecznego zespołu. Opowiedział o tym w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet”.

- Taki jest mój cel. Nie chcę być tłem i oglądać zawodników z boku. Przyszedłem do Legii, aby jej pomagać, być jej częścią i stać się ważną postacią. Muszę to sobie wywalczyć, bo wiem, że potrafię - oznajmił.

Urbański dołączył do Legii latem 2023 roku, przenosząc się z Wisły Kraków. Od tamtej pory ofensywny pomocnik w pierwszej drużynie zdołał rozegrać 61 meczów, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował trzy asysty.

Cała rozmowa z Wojciechem Urbańskim jest dostępna tutaj.