Po latach wraca do Legii Warszawa. „Decyzja mogła być tylko jedna”

2026-06-03 09:54:28; Aktualizacja: 6 dni temu
Po latach wraca do Legii Warszawa. „Decyzja mogła być tylko jedna” Fot. Kai Taller / Arena Akcji
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia Warszawa

Sprawdziły się doniesienia mediów. Do Legii Warszawa powrócił Łukasz Zjawiński. Tym razem jednak oczekiwania wobec 24-latka będą całkiem spore. Były już napastnik sąsiedniej Polonii wyjaśnił, dlaczego przystał na propozycję „Wojskowych”.

Już w połowie maja pojawiła się informacja, że Łukasz Zjawiński trafi ponownie do Legii Warszawa. O jednego z najlepszych piłkarzy pierwszej ligi zabiegała między innymi Wisła Kraków. W pewnym momencie wydawało się, że nie brakuje wiele do takiego ruchu.

Ostatecznie konkretnie w sprawę 24-latka zaangażowała się działająca w „wyjątkowych” okolicznościach finansowych Legia.

Zjawiński wraca na Łazienkowską po zanotowaniu 43 bramek w 70 meczach dla sąsiedniej Polonii Warszawa. W swoim ostatnim spotkaniu dla „Czarnych Koszul” musiał znieść gorycz porażki w barażach o awans. 

Urodzony w Pszczynie zawodnik przywdzieje trykot Legii po blisko sześcioletniej przerwie. 

Zjawiński błyszczał w juniorskich zespołach 15-krotnego mistrza kraju, ale nigdy nie zdołał zadebiutować na seniorskim szczeblu. Po odejściu nie radził sobie najlepiej w Stali Mielec, Lechii Gdańsk i Widzewie Łódź. Dopiero w Polonii odnalazł szczęście.

24-latek wyjaśnił, dlaczego chciał jeszcze raz spróbować swoich sił przy Łazienkowskiej.

- Historia mojego powrotu do Legii była długa, ale szczęśliwa. Cieszę się, że będę miał okazję spełnić marzenie o debiucie w pierwszej drużynie, które miałem przychodząc tutaj jako 14-latek. Zainteresowanie moją osobą było duże, ale kiedy dowiedziałem się o propozycji Legii, decyzja mogła być tylko jedna. To był priorytet również z przyczyn emocjonalnych, ponieważ tutaj dorastałem i tutaj wiele przeżyłem, rozwijając się jako zawodnik. Mój powrót na Łazienkowską to jeden z celów, jaki sobie postawiłem. Dojrzałem na swojej pozycji, będę chciał wnieść dużo zaangażowania i bramek - opowiedział.

Zjawiński w przyszłym sezonie będzie mógł stworzyć ciekawy duet z Rafałem Adamskim.