Radomiak Radom znów ukarany zakazem transferowym [OFICJALNIE]

2026-06-02 22:27:53; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Radomiak Radom znów ukarany zakazem transferowym [OFICJALNIE] Fot. Kacper Pacocha / PressFocus

FIFA przekazała wieści o nałożeniu zakazu transferowego na Radomiak Radom. Na opublikowanej liście widnieje podwójna sankcja. Dlatego należy zakładać, ze kara dotyczy dwóch różnych spraw.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma w ostatnich tygodniach na celowniku różnego rodzaju nieprawidłowości w polskich klubach. Pokazują to nałożone zakazy transferowe na Skrę Częstochowa (trzy okresy rejestracyjne), Kotwicę Kołobrzeg (nieokreślony czas) i Lechię Gdańsk (nieokreślony czas).

Do tej listy dołączył teraz stały bywalec zakazu rejestrowania nowych transakcji oraz wypożyczeń w postaci Radomiaka Radom, dla którego jest to już piąta tego typu sankcja w ciągu roku.

Mało tego, widnieje dwukrotnie na liście klubów objętych zakazem: z nieokreślonym czasem obowiązywania kary oraz z brakiem możliwości sprowadzania zawodników przez trzy okna transferowe.

Tym samym należy przypuszczać, że „Zieloni” dopuścili się dwóch przewinień. Oficjalne przyczyny tego stanu rzeczy nie są znane, ale zakładamy, że klub z województwa mazowieckiego tradycyjnie nie uregulował na czas należności wobec jednego z piłkarzy lub zespołów, co spotkało się ze złożeniem skargi do FIFA.

Teraz Radomiak Radom musi wywiązać się z zawartych wcześniej umów, by móc bez przeszkód ściągać nowych graczy przed rozpoczęciem sezonu 2026/2027.