Rooney znowu w akcji. Czerwona kartka za uderzenie łokciem [WIDEO] fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Transfery.info | MLS

Wayne Rooney uderzył rywala łokciem w meczu MLS, niedługo po tym jak w mocno krytycznych słowach wypowiedział się na temat ligi.

Niedawno Anglik porozumiał się z Derby County w kwestii swojego powrotu do ojczyzny już w styczniu, ale końcówka jego przygody w Major League Soccer nie zapowiada się szczególnie kolorowo. Rooney był wściekły na arbitra w meczu z Vancouver Whitecaps oraz na system transportu regulowany przepisami ligi, który znacząco utrudnia drużynom komfortowe przemieszanie się po USA i Kanadzie. W swoim emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych napastnik pisał, że będzie gotów na mecz z New York Red Bulls, było jednak inaczej.

Jego DC United przegrało 1:2 z nowojorczykami, a sam Rooney stał się antybohaterem spotkania. Legenda Manchesteru United została wyrzucona z boiska już po 24 minutach gry. W 21. minucie „Czerwone Byki” wykonywały rzut rożny, który z łatwością wybronił bramkarz ekipy ze stolicy USA. Chwilę później sędzia przerwał jednak grę, widząc, że Cristian Cásseres Jr. leży na murawie. W czasie, gdy medycy zajmowali się zawodnikiem, arbiter udał się do monitora, by skonsultować sytuację z asystentem wideo.

Powtórki wykazały, że Rooney trafił rywala łokciem w szyję. Sędzia uznał, iż nie było to przypadkowe zagranie, dlatego po obejrzeniu powtórek i krótkiej rozmowie z arbitrem VAR podjął decyzję o wyrzuceniu Anglika z boiska.

Mimo gry w osłabieniu United zdołało wyrównać stan meczu, ale później straciło kolejnego gola i ostatecznie przegrało.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie OFICJALNIE: Xavi zdecydował OFICJALNIE: Xavi zdecydował Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace”