Serie A: 38 piłkarzy, którym latem wygasają kontrakty

Serie A: 38 piłkarzy, którym latem wygasają kontrakty
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Czas na Serie A w kwestii naszych list najciekawszych zawodników dostępnych latem na zasadzie wolnego transferu.

Na pierwszy ogień wzięliśmy Premier League, LaLigę i Ekstraklasę, a teraz postanowiliśmy przyjrzeć się Serie A, z której wyselekcjonowaliśmy grupę 38 zawodników. W tym gronie nie brakuje takich graczy, którzy wiedzą, że za kilka miesięcy będą musieli zmienić pracodawcę lub być może mają jeszcze trochę czasu, o ile rozgrywki zostaną wznowione, na przekonanie dotychczasowych przedstawicieli poszczególnych klubów na otrzymanie propozycji przedłużenia współpracy.

***

Jacopo Sala (SPAL, 1991) – prawy obrońca znajduje się na wylocie z włoskiego klubu, opcja przedłużenia umowy nie zostanie wykorzystana. Interesuje się nim między innymi tureckie Göztepe SK.

Ervin Zukanović (SPAL, 1987) – środkowy obrońca przeniósł się do SPAL zimą po nieudanej (tylko pod względem sportowym) przygodzie w Arabii Saudyjskiej w Al-Ahli. Zagrał w trzech na pięć spotkań. Trudno przypuszczać, że po bardzo prawdopodobnym spadku zostanie w obecnym klubie. SPAL na 12 kolejek przed końcem ma siedem punktów straty do bezpiecznego miejsca.

Thiago Cionek (SPAL, 1986) – reprezentant Polski jest jednym z pewniaków do gry w SPAL, jednak może pomyśleć o zmianie klubu po ewentualnym spadku.

Mirko Valdifiori (SPAL, 1986) – mózg środka pola SPAL nie jest już w stanie grać regularnie - zaliczył 14 meczów na poziomie Serie A. Klub ma opcję przedłużenia umowy - kto wie, być może będzie to odpowiedni piłkarz na skuteczną walkę o punkty na poziomie drugiej ligi.

Sergio Floccari (SPAL, 1981) – 38-letni nestor włoskich boisk (najbardziej pamiętamy go z Lazio) chyba w końcu podejmie decyzję o pożegnaniu z futbolem. Napastnik w 19 spotkaniach Serie A 2019/2020 nie strzelił choćby jednej bramki.

*

Ladislav Krejci (Bologna, 1992) – reprezentant Czech liczył na otrzymanie propozycji nowej umowy od władz Bologna FC. W trakcie rozgrywek nabawił się jednak poważnej kontuzji kolana i nawet po wznowieniu sezonu nie ma żadnej gwarancji, że wróci do regularnej gry.

Rodrigo Palacio (Bologna, 1982) – 38-letni napastnik pokazywał w obecnych rozgrywkach, że wciąż może z powodzeniem występować na poziomie Serie A. Sześć trafień w 25 rozegranych meczach nie jest może wybitnym wynikiem, ale na stanowienie wartościowej opcji rezerwowej ekipie z Bolonii powinno wystarczyć.

Mattia Destro (Bologna, 1991) – przybył do Genoi, by ratować ekstraklasę. Wypożyczony z Bolonii napastnik na razie nie wygląda szczególnie dobrze. Oczekiwania są większe.

*

Valon Behrami (Genoa, 1985) – kolejny "ratownik" Genoi. Doświadczenie sprowadzonego zimą byłego reprezentanta Szwajcarii bardzo przydaje się w środku pomocy. Z nim na boisku Genoa wygrała trzy i zremisowała dwa na siedem meczów.

Goran Pandev (Genoa, 1983) – legenda macededońskiej piłki już się mocno zasiedziała w Genoi. O ile można u niego zauważyć braki szybkościowe, to wciąż imponuje techniką i może pochwalić się dobrymi liczbami - w 22 meczach Serie A strzelił siedem bramek i zaliczył asystę. Jeśli będzie chciał grać dalej i Genoa się utrzyma, przedłuży umowę. Klub bardzo szanuje go też jako człowieka.

Rômulo (Genoa, 1987) – Brazylijczyk trafił we wrześniu na zasadzie wypożyczenia do Brescii, co pokazuje tylko, że nie może liczyć na przedłużenie umowy z Genoą.

*

Fabio Borini (Hellas Werona, 1991) – w Milanie niechciany, ale w Hellasie zrobił swoje - przywitał się dwoma bramkami w siedmiu meczach. Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka napastnika.

Miguel Veloso (Hellas Werona, 1986) – ważny piłkarz dobrze radzącego sobie Hellasu. 21 meczów, dwie bramki, cztery asysty - jego dorobek w Serie A z pewnością pozwala na myślenie o pozostaniu na tym poziomie, o ile tylko będzie tego chciał.

Giampaolo Pazzini (Hellas Werona, 1984) – kolejny niezwykle doświadczony piłkarz na tej liście. Rzadko gra, ale kiedy już się pojawi na boisku, strzela. Cztery bramki w dziesięciu meczach, klasa. Ale może to okazać się zbyt mało na pozostanie w drużynie.

*

Valter Birsa (Cagliari, 1986) – Cagliari rozczarowało w ostatnich kolejkach przerwanego sezonu Serie A, wcześniej będąc jego rewelacją. Birsa nie grał i tak, więc rozstanie z nim wydaje się przesądzone.

Ragnar Klavan (Cagliari, 1985) – doświadczony stoper rodem z Estonii ma w kontrakcie opcję na następny sezon, a że gra regularnie - zaliczył 22 mecze w Serie A 2019/2020, można spodziewać się przynajmniej rozważania tej opcji przez klub.

Luca Cigarini (Cagliari, 1986) – 34-letni defensywny pomocnik ma umowę tylko do końca sezonu, ale jako że jest piłkarzem podstawowego składu, trudno wyrokować o jego przyszłości.

Fabrizio Cacciatore (Cagliari, 1986) – 13 meczów w sezonie Serie A, ale 33 lata na karku. Rozstanie wydaje się więcej niż prawdopodobne.

*

Marco Calderoni (Lecce, 1989) – lewy obrońca w jeszcze niezłym piłkarsko wieku, regularnie grający w Serie A. Zapewne dużo w kwestii jego przyszłości będzie zależało od tego, gdzie Lecce zagra w kolejnym sezonie. Obecnie zajmuje 18. miejsce w tabeli ligowej, czyli pierwsze spadkowe. Jednocześnie ma tyle samo punktów, co bezpieczna na ten moment Genoa.

Giulio Donati (Lecce, 1990) – uniwersalny boczny obrońca, raz grający na prawej stronie, innym razem na lewej trafił do klubu zimą po kilku miesiącach bez pracodawcy. Lecce ma opcję przedłużenia kontraktu o rok i pewnie z niej skorzysta, jeśli utrzyma się w Serie A. Bo Donati swoją szansę raczej wykorzystał.

*

Ashley Young (Inter Mediolan, 1985) – były kapitan Manchesteru United ma opcję przedłużenia kontraktu o rok i najprawdopodobniej to zrobi. Bohater zimowego transferu zdążył zagrać w pięciu meczach Serie A, strzelić debiutancką bramkę, zaliczyć asystę i udowodnić, że może jeszcze sporo dać nowej drużynie.

Borja Valero (Inter Mediolan, 1985) – 35-letni zawodnik nie odgrywa już żadnej istotnej roli w Interze Mediolan. W trwających rozgrywkach pojawił się tylko 13-krotnie na boisku i obecnie liczy na otrzymanie atrakcyjnej propozycji, która skłoni go do rozegrania jeszcze jednego sezonu na zawodowym poziomie.

*

Andrea Bertolacci (Sampdoria, 1991) – defensywny pomocnik miał kłopot ze znalezieniem nowego pracodawcy po rozstaniu z Milanem i dopiero w październiku podpisał umowę obowiązująca do końca sezonu z Sampdorią. Na razie trudno wyrokować, czy ekipa z Genui zdecyduje się na kontynuowanie współpracy z 29-latkiem.

Édgar Barreto (Sampdoria, 1984) – wielokrotny reprezentant Urugwaju z każdym kolejnym sezonem odgrywał coraz mniej znaczącą rolę w drużynie Sampdorii. W obecnych rozgrywkach pojawił się tylko dwukrotnie na boisku, co świadczy o tym, że na przedłużenie umowy nie ma już co liczyć. -> Przedwcześnie rozwiązał kontrakt.

*

Giacomo Bonaventura (AC Milan, 1989) – środkowy pomocnik trafił do „Rossonerich” we wrześniu 2014 roku. Początkowo odgrywał jedną z ważniejszych ról w zespole, ale obecnie jest traktowany jako piłkarz do łatania dziur i nie jest raczej zainteresowany pozostaniem w klubie na kolejne rozgrywki.

Zlatan Ibrahimović  (AC Milan, 1981) – doświadczony napastnik przychodząc zimą do Milanu rozbudził olbrzymie nadzieje w sercach kibiców ekipy z San Siro. Rozpalony przez niego ogień szybko jednak przygasł, a ostatnie wydarzenia, mające miejsce na szczeblu administracyjnym w klubie, mogą spowodować, że Szwed nie będzie zainteresowany pozostaniem w Mediolanie na kolejny sezon.

Lucas Biglia (AC Milan, 1986) – argentyński piłkarz trafił do Milanu w lipcu 2017 roku i od początku swojego pobytu w drużynie „Rossonerich” nie prezentował się tak dobrze jak w Lazio. Obecnie nie istnieją żadne przesłanki ku temu, aby przedstawiciele klubu chcieli z nim zawrzeć nową umowę.

*

Martín Cáceres (Fiorentina, 1987) – doświadczony obrońca miał w ostatnim czasie duże problemy z ustabilizowaniem pozycji w jednym zespole. W tym aspekcie wystarczy wspomnieć, że w trwającym sezonie rozegrał 20 spotkań ligowych w barwach Fiorentiny. Ostatni raz taką liczbę występów uzbierał w sezonie… 2010/2011 w Sevilli. Z tego też powodu można przypuszczać, że właściciele „Violi” będą chcieli zatrzymać go na dłużej w swoich szeregach.

*

Danilo Cataldi (Lazio, 1994) – wychowanek rzymskiego klubu dobrze wywiązuje się z roli rezerwowego. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że Lazio chce się rozwijać i dlatego musi wzmocnić swoją kadrą bardziej wartościowymi zawodnikami od Cataldiego.

Senad Lulić (Lazio, 1986) – doświadczony pomocnik pełni funkcję kapitana Lazio i trudno sobie wyobrazić, że w nowym sezonie Bośniak nie będzie kontynuował swojej kariery w rzymskim zespole.

Marco Parolo (Lazio, 1985) – 35-letni zawodnik stanowi pewny punkt drużyny ze Stadio Olimpico, ale na dzień dzisiejszy trudno przypuszczać czy widnieje jeszcze w planach dotyczących budowy zespołu na kolejny sezon.

Ricardo Kishna (Lazio, 1995) – holenderski skrzydłowy nie ma absolutnie żadnych szans na to, aby pozostać w Lazio na dłużej. Wystarczy wspomnieć, że w trwających rozgrywkach nie pojawił się ani razu na boisku.

*

José Luis Palomino (Atalanta, 1990) – środkowy obrońca jest pewnym punktem defensywy Atalanty i na pewno może liczyć na otrzymanie propozycji przedłużenia współpracy. W przypadku 30-latka trzeba jednak nadmienić, że chęć zakontraktowania go na zasadzie wolnego transferu wykazują także inne europejskie kluby.

*

Lorenzo De Silvestri (Torino, 1988) – zawodnik występujący w linii pomocy i obrony mógł w obecnym sezonie liczyć na regularną grę w ekipie Torino i najprawdopodobniej przedłuży kontrakt z tym klubem.

*

Giorgio Chiellini (Juventus, 1984) – ostoja defensywy Juventusu nie śpieszy się z zakończeniem kariery i przed przerwaniem rozgrywek dopinała już ostatnie formalności związane z przedłużeniem kontraktu ze „Starą Damą”.

Gianluigi Buffon (Juventus, 1978) – doświadczony bramkarz zapowiedział już, że po tym sezonie nie zawiesi korków na kołku i chciałby w następnym sezonie dalej pełnić funkcję zmiennika Wojciecha Szczęsnego. Media donosiły, że pozostaje kwestia "kiedy", a nie "czy", zostanie przedłużona umowa.

*

Dries Mertens (Napoli, 1987) – najlepszy strzelec w historii Napoli (wspólnie z Markiem Hamšíkiem po 121 goli) z największą chęcią pozostałby w klubie na dłużej, ale już od dłuższego czasu ma olbrzymi problem z wypracowaniem zadowalającego porozumienia z władzami drużyny, co ostatecznie mogą wykorzystać inne zespoły zainteresowanie usługami reprezentanta Belgii.

José Callejon (Napoli, 1987) – hiszpański skrzydłowy nie wyraził zainteresowania podpisaniem nowego kontraktu z włoskim klubem na zaproponowanych mu warunkach i od tego momentu przedstawiciele zespołu nie wykonali żadnego kroku, który mógłby to zmienić, dlatego wielce prawdopodobny wydaje się fakt, że doświadczony piłkarz po siedmiu latach opuści szeregi Napoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jednak nici z zaskakującego transferu?! Kłopoty Rakowa Częstochowa Jednak nici z zaskakującego transferu?! Kłopoty Rakowa Częstochowa Emiliano Martínez otrzymał drugą żółtą kartkę i pozostał na boisku. Wyjaśniamy dlaczego Emiliano Martínez otrzymał drugą żółtą kartkę i pozostał na boisku. Wyjaśniamy dlaczego Bayern Monachium zdecydował w sprawie Jamala Musiali Bayern Monachium zdecydował w sprawie Jamala Musiali Kibice zapraszają trenera do Lecha Poznań Kibice zapraszają trenera do Lecha Poznań Dawid Szulczek może objąć któryś z tych zespołów Dawid Szulczek może objąć któryś z tych zespołów Trafił do Rakowa Częstochowa, ale nie gra. Dawid Szwarga skomentował sytuację podopiecznego Trafił do Rakowa Częstochowa, ale nie gra. Dawid Szwarga skomentował sytuację podopiecznego OFICJALNIE: Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań OFICJALNIE: Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań OFICJALNIE: Obsada sędziowska 29. kolejki Ekstraklasy OFICJALNIE: Obsada sędziowska 29. kolejki Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy