Tyle Korona Kielce chce za Tamara Svetlina?

2026-06-05 19:50:20; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Tyle Korona Kielce chce za Tamara Svetlina? Fot. Igor Jakubowski | Arena Akcji
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Damian Wysocki [X]

Występujący w Koronie Kielce Tamar Svetlin znalazł się na radarze mistrza Polski, a więc Lecha Poznań. Jeżeli „Kolejorz” zechce go z niej wyciągnąć, musi liczyć się jednak z wydatkiem na poziomie trzech milionów euro - przekazał Damian Wysocki z Wkielcach.info.

Zajmujący się na boisku głównie zadaniami defensywnymi Tamar Svetlin po zeszłorocznych przenosinach z NK Celje do Korony Kielce opuścił tylko jedną kolejkę Ekstraklasy, meldując się na murawie 33 razy. Swoimi występami 24-letni Słoweniec wzbudził zainteresowanie ze strony Lecha Poznań.

Takie wieści napłynęły do nas z jego ojczyzny, a potwierdził je również Szymon Janczyk z Weszlo.com. Sprawę skomentował dyrektor marketingu i komunikacji Korony Michał Siejak.

„Ja tylko przypomnę, że kontrakt Tamara Svetlina obowiązuje do 2029 (!) roku. Musiałaby to być naprawdę baaaaaardzo dobra oferta, aby w ogóle było coś na rzeczy. Właściciel inwestuje w takich zawodników właśnie po to, aby potem bardzo dobrze na nich zarobić jako klub” - napisał w serwisie społecznościowym X.

- To byłaby dla mnie życiowa szansa. Lech zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, co zawsze było moim marzeniem. Grają też piłkę, która mi odpowiada i w którą w jakiś sposób grałem już w Celje. (…) Mam doświadczenie w Europie, więc myślę, że byłby to idealny krok w mojej karierze - przyznał z kolei sam Svetlin w rozmowie z Ekipa.svet24.si.

Pewnie w odpowiedzi na tę publikację ukazały się nowe wieści od Damiana Wysockiego z Wkielcach.info.

„Korona rozważy sprzedaż Tamara Svetlina w tym okienku, ale nie za kwotę niższą niż 3 miliony euro. Oferta Lecha jest dużo niższa” - przekazał właśnie dziennikarz.

Przypomniał, że Korona z bonusami wyłożyła na angaż pomocnika kwotę w okolicach miliona euro. Aktualnie Lech proponuje ponoć niewiele więcej.