Vinícius Júnior odrzucił gwarantowane 110 milionów euro
2026-08-05 10:24:44; Aktualizacja: 5 dni temu
Bardzo trudno Realowi Madryt idzie udobruchanie Viníciusa Júniora. Według dziennikarzy z programu „El Larguero” dla Cadena SER gwiazda „Królewskich” odrzuciła propozycję kontraktu wartego 110 milionów euro.
Na Santiago Bernabéu poszedł bardzo wyraźny sygnał - negocjacje w sprawie zatrzymania kluczowego zawodnika nie idą po myśli Realu Madryt.
Vinícius Júnior odrzucił pierwszą propozycję nowej umowy, która zakładała prolongatę do czerwca 2031 roku i pensję na poziomie 22 milionów euro netto za sezon.
Co się składa na taką, a nie inną decyzję reprezentanta Brazylii? Wydaje się, że powodów jest co najmniej kilka.Popularne
Skrzydłowy czuje, że zasługuje na miano jednego z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Można więc wyjść z założenia, że oczekuje kontraktu znacznie bardziej wartościowego niż 110 milionów euro. Ewentualnie może też rozchodzić się o strukturę pakietu bonusowego.
Druga rzecz to „zacementowanie” statusu w drużynie. Po przybyciu Kyliana Mbappé „Viní” nadal postrzega siebie jako największą gwiazdę. Brakuje mu jedynie odzwierciedlenia tej roli na piśmie oraz przez pryzmat otrzymywanego wynagrodzenia.
Od wielu miesięcy pojawiają się też informacje o rekordowych ofertach, jakie piłkarz otrzymuje z Arabii Saudyjskiej. To jest właśnie ta silna karta w ręku, jakiej używa 26-latek do negocjacji z obecnym pracodawcą w celu podbicia stawki.
Jeszcze w środę Vinícius Júnior przyjechał do siedziby Realu razem ze swoim agentem, aby zacząć wszystko od początku i spróbować znaleźć wspólny konsensus z działaczami.
Wychowanek Flamengo wygrywa trofea w stolicy Hiszpanii od sezonu 2018/2019. Przez ten czas pomógł zespołowi między innymi w zdobyciu dwóch Pucharów Europy i trzech tytułów mistrzowskich.
W 375 meczach zdobył 128 bramek i zaliczył 100 asyst.
































